Memurluk Vaadiyle 400 Bin TL Dolandırdılar

Batman'da, özel bir hastanenin kafeteryasında görevli Mehmet Erdoğu, 25 yıllık arkadaşı S.E.'nin kendisiyle birlikte toplam 21 kişiden aldığı 400 bin TL ile yakın parayla kayıplara karıştığını öne sürdü.

Memurluk Vaadiyle 400 Bin TL Dolandırdılar

Memurluk Vaadiyle 400 Bin TL Dolandırdılar

Batman'da, özel hastanenin kafeteryasında görevli  Mehmet Erdoğu, 25 yıllık arkadaşı S.E.'nin kendisiyle birlikte toplam 21 kişiden aldığı 400 bin TL ile yakın parayla kayıplara karıştığını öne sürdü.
25 yıllık arkadaşı Mehmet Erdoğu'ya kendisine devlet memuru yapacağı vadinde bulunarak, 20 bin TL istedi.

S.E.'nin yaptığı teklifi onaylayan Erdoğu, 15 bin TL'yi bankadan, 5 bin TL'yi de nakit ödedi. Erdoğu'nun ardından eşi, kardeşi ve 21 kişi daha devlet memuru olmak için S.E.'ye para verdi. Bir süre sonra S.E.'den haber alamayan bu kişiler, dolandırıldıklarını anladı.

"BANA İNANARAK ONA PARA VERENLER, PARALARINI BENDEN İSTİYOR"

Mehmet Erdoğu, S.E.'nin hem komşusu hem de 25 yıllık arkadaşı olduğunu vurgulayarak, kendisi ona bu teklifte bulunduğu söyledi. S.E.'nin teklifini kabul etmesinin ardından çevresine de duyurduğunu anlatan Erdoğu, olayı şöyle anlattı:
"15 bin TL bankadan kendisine para gönderdim. Dekont bende duruyor. 5 bin TL'yi de nakit olarak verdim. Sonra çevremdeki dostlarımı da kendisine yönlendirdim. Bir süre sonra S.E.'den haber alamaz olduk. Bana inanarak ona para verenler, paralarını benden istiyor. Ben ve eşimle birlikte 21 kişi mağdur olduk. S.E., hem komşumuz hem de 25 yılık arkadaşım. Bizi memur yapacağı vaadiyle kandırdı. Bizden aldığı 400 bin TL'ye yakın parayla 20 Ekim 2019'dan beri kayıp. Ona ulaşamıyoruz. 2 kez mahkemeye başvurduk ama bir sonuç alamadık. Mağduriyetimize bir çözüm bulunmasını istiyoruz" 

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz