İzmir Saldırısında O Jandarmalar Neden Müdahale Etmedi?

İzmir'de adliyeye yönelik hain terör saldırısı sonrası müdahale ekibinde bulunan Uzman Çavuş H.Y. o dehşet anları anlattı.

İzmir Saldırısında O Jandarmalar Neden Müdahale Etmedi?

Dün akşam 17.00 sularında İzmir'de gerçekleşen hain terör saldırısında 2 vatandaşımız şehit olurken, 8 kişi de yaralanmıştı. Saldırıyı düzenleyen teröristler olay yerinde etkisiz hale getirildi.

Saldırı sırasında bölgede bulunan Uzman Çavuş H.Y. saldırı sırasında yaşananları anlattı.

Uzman Çavuş'un açıklamasından satır başları:

Adliyeye FETÖ kapsamında gözaltına alınan bir şüpheliyi götürmüştük. Aracımızı yol kenarına park ettik. Patlama sırasında araçtaydım. Patlama sırasında aracın ön camı patladı. 

Bu esnada adliye istikametine ve içinde bulunduğum araca doğru ateş edilmesinden dolayı araçta bana zimmetli olan MP5 marka silahımı alarak araçtan indim ve diğer tarafa geçtim. Şahsı gördüm. Diğer jandarma aracının bana göre sağ arka tarafından hedef gözetmeksizin ateş ettiğini farkettim. Ben de ateşle karşılık verdim.

'O ŞAHSI BEN GÖRMEDİM'

Aracın solunda bulunan şahsı ben görmedim. Fakat olay anında insan şantiyesindeki vatandaşlar 'Jandarma, şahıs bu tarafta' diye bağırdıklarından dolayı haberim oldu. Ben bu şahısların bize doğru hedef gözeterek ateş ettiklerini gördüm. Diğer jandarma aracının arkasından ateş eden şahsa doğru ateş ettim. Ateş ettiğim esnada trafik polisinin teröristlerin olduğu tarafa doğru ateş ederek koştuğunu, daha sonra adliye istikametine dönerken vurulduğunu gördüm. 

'POLİS MEMURUNA SİLAHIMI VERDİM'

Bir süre sonra aracımın önünde yatar vaziyette kendi silahıyla ateş eden bir polis memurunun mermisinin bittiğini anladım. Benden silahımı istedi. Ben de sağlam, korunaklı bir pozisyonda olduğundan dolayı polis memuruna silahımı verdim. Onun silahını da ben aldım. Çatışma devam etti. İki terörist etkisiz hale getirildi. 

Polisler olay yerine gelmeye başladı. Daha sonra çatışma bitti. Polisler şahsın üzerinde bomba olabileceğini belirterek kimseyi yaklaştırmadılar.

Kaynak: Milliyet

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR