Hollanda Dış Ticaret Bakanı Kaag: 'Hollanda, Dünyanın Avrupa'ya Açılan Kapısıdır.'

Hollanda Dış Ticaret ve Kalkınma İşbirliği Bakanı Kaag, "Hollanda, dünyanın Avrupa'ya açılan kapısıdır. Bu noktada Türkiye ile ortaklık hayati önem arz ediyor." sözlerini söyledi.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ile Hollanda Dış Ticaret ve Kalkınma İşbirliği Bakanı Sigrid Kaag eş başkanlıklarında, Ticaret Bakanlığı toplantı salonunda, Türkiye-Hollanda Ortak Ekonomik ve Ticaret Komitesi (JETCO) İkinci Dönem Toplantısı ve İmza Töreni yapıldı.

Kaag, toplantıda yapmış olduğu, Hollandalı bir tekstil firması ile Türk meslektaşları içinde dönüşümsel tekstil meselesinde bir işlem başlatılacağını dile getirdi.  Hollanda'nın dünyaya açılan bir kapı olduğunu vurgulayan Kaag, konuyla ilgili şu sözleri söyled;"Bu noktada Türkiye ile ortaklık hayati önem arz ediyor."

Sigrid Kaag, JETCO toplantısına öncülük ettiği için Pekcan'a şükranlarını sunarak şunları söyledi:

 "Ticaret ilişkilerimiz açısından JETCO toplantısı çok önemli. Bir sonraki toplantıyı belirlemiş olmak da Hollanda tarafının katılım konusundaki gönüllüğünü ortaya koyuyor." 

Samimiyet ve saygının bir arada olduğubir toplantı olduğunun altını çizen Kaag, şunları ekledi:

"Ticaret hacmimiz artıyor. Hollanda Türkiye'ye yatırım yapan en büyük ülkelerden biri ve en önemli ticaret ortaklarından. Bu toplantılar sayesinde fırsatları, çözümleri, sorunları ele alma imkanı buluyoruz. Bu sayede inovasyonlarla ilişkilerimizi nasıl ileri götürebiliriz, sürdürülebilir üretim zincirimizi nasıl oluşturabiliriz, kadın girişimciliğine, döngüsel ekonomilere, akıllı şehirlere ve diğer bütün konulara nasıl katkıda bulunabiliriz, bunları tartışıyoruz." 

Son Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz