Mardin'in Artuklu ilçesi Saraçoğlu Mahallesi'nde gece seçim çalışması yürüten AK Partili gençlere, HDP'li bir grup sözle sataştı.

AK Partili gençlerin asmaya çalıştığı Türk bayrağını yakma teşebbüsünde bulunan grup, daha sonra HDP seçim arabasından aldıkları bıçak ve sopalarla AK Partililere saldırdı.

ARALARINDA BİR KADIN VE ÇOCUĞUN DA BULUNDUĞU 8 YARALI

Meydana gelen saldırıda AK Parti Artuklu İlçe Başkan Yardımcısı İsmail Sincar ile AK Parti Gençlik Kolları Başkan Yardımcıları İsmail Bayhoca, Ali Eren Koğumtekin ve Nurettin İlen, kadın kolları üyesi Perihan Saidoğlu ve 4 yaşındaki oğlu İrfan Saidoğlu ile AK Parti üyesi Halim Demir ve Selahattin Sincar darp edilerek hastaneye kaldırıldı.

Mardin Devlet Hastanesi’ne kaldırılan partililerden 4'ü ayakta tedavi edilirken, diğer 4 mağdur tedavi altına alındı.

BİR KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Gece yarısı gerçekleşen saldırı sonrası polis zanlı bir kişiyi gözaltına aldı, diğer zanlıların yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

"TÜRK BAYRAĞINI ÇİĞNEMEK İSTEDİLER"

AK Parti İl Başkanı Nihat Eri ile AK Parti Mardin milletvekili adayları Şehmuz Dinçel ve Ahmet Kaya saldırı sonucunda yaralanan partilileri hastanede ziyaret etti. İl Başkanı Eri, burada yaptığı basın açıklamasında, mahallede halk buluşması yapmak isteyen AK Partililere, HDP seçim bürosundan çıkıp alana gelen bir grup tarafından saldırı gerçekleştirildiğini ifade etti. Bayrak asmak isteyen AK Partililerin önlenmek istendiğini, toplantıya katılmak isteyen mahallelinin caydırılmaya çalışıldığını aktaran Nihat Eri, şu şekilde konuştu:

"Arkadaşlarımız önce sözle taciz edildi. Olay çıkmaması için uzun süre alttan aldılar, yatıştırıcı olmaya çalışmışlar. Fakat HDP seçim aracından çıkartılan sopa ve bıçaklarla arkadaşlarımıza saldırı yapılmış. Bir arkadaşımız sırtından bıçaklandı, başka bir arkadaşımız kolundan yaralandı. Kadın kolları üyemiz kucağında 4 yaşında oğluyla saldırıya uğradı. HDP'liler 'burası bizim kalemiz. Burada program yaptırmayız.' diyerek saldırmış. Bayraklarımızı ve Türk bayrağını çiğnemek istediler. Bir bayrağı da yakarak arkadaşımızın üzerine attılar. Saldırı planlı.’’

"HDP KAYBETTİĞİNİ GÖRÜYOR VE HIRÇINLAŞIYOR"

"2 gün önce Kızıltepe'de kadın kollarımızın seçim otobüsü taşlandı. Mazıdağı ilçesinde giydirilmiş aracımız saldırıya uğradı, camları kırıldı’’ diye konuşan Nihat Eri, şu ifadeleri kullandı: ‘’HDP kaybettiğini görüyor ve hırçınlaşıyor. Seçime gidiyoruz, seçimin sakin bir ortamda gitmesini arzu ediyoruz. Biz üzerimize düşeni yapacağız ama her mahalleye gireceğiz, her kapıyı çalacağız. Saldırıları protesto ediyoruz. Halkımızın da onlara en güzel cevabı sandıkta vereceğine inanıyoruz."

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.