Belediyede Çalışan Taşeronlar Müjde!

2018 senesi itibariyle belediyede görev yapan taşeron işçilerine kadro verilecek mi? sorucu akılları kurcalıyor. Söz konusu soruya Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yanıt geldi.

Belediyede Çalışan Taşeronlar Müjde!

2018 senesi itibariyle belediyede görev yapan taşeron işçilerine kadro verilecek mi? sorucu akılları kurcalıyor. Söz konusu soruya yanıt veren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan herkesin yüzünü güldürecek haberi verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından bugün kapsamlı bir şekilde taşerona kadro açıklandı. Birçok vatandaş merakla belediyede çalışan taşeron işçilerin de kadroya geçip geçemeyeceğini merak etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada belediye işçilerinin de kadroya geçeceğini haber verdi. Daha sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu da kadro detaylarını verdi.

Jülide Sarıeroğlu yaptığı açıklamada belediyede çalışan taşeron işçilerin de kadroya geçeceğini bildirdi. Sosyal medya hesabı Twitter'dan açıklama yapan Sarıeroğlu, "Belediye ve İl Özel İdarelerinde, taşeron olarak çalışan kardeşlerimiz için de yeni bir düzenleme yaptık, bu kardeşlerimiz, il özel idarelerin ve belediyelerin iktisadi teşekküllerinde işçi olarak istihdam edilecekler" dedi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı doğru kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR