19 Ağustos 2019
  • °
  • °
  • Izmir 31°
İmsak 04:35
Güneş 06:10
Öğle 13:13
İkindi 17:00
Akşam 20:06
Yatsı 21:35
BIST95.286
Dolar5,6625
Euro6,2877
Altın273,40

AK Parti'nin İstanbul Seçimlerinin İptali İçin Yaptığı Başvuru YSK Gündemine Alındı

AK Parti ve MHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin iptali için YSK'ya yaptığı başvuru, YSK'nın gündemine geldi.

AK Parti'nin İstanbul Seçimlerinin İptali İçin Yaptığı Başvuru YSK Gündemine Alındı

AK Parti'nin İstanbul Seçimlerinin İptali İçin Yaptığı Başvuru YSK Gündemine Alındı

AK Parti'nin Büyükçekmece seçimleri ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri ile MHP’nin Maltepe İlçe Belediye Başkanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri için gerçekleştirdiği olağanüstü başvurular, YSK'nın gündemine geldi. AK Parti'nin YSK Temsilcisi Recep Özel'in olağanüstü itiraz ile alakalı kurula bir sunum yapması ve kurulun söz hususu itirazları görüşerek karara bağlaması bekleniyor.

YSK'nin saat 14.00'te başlayan toplantısının gündeminde, AK Parti ve MHP'nin gerçekleştirdiği olağanüstü itirazlar ile AK Parti'nin Büyükçekmece seçim sonuçlarına yaptığı itiraz yer alıyor.

AK Parti'nin olağanüstü itiraz dilekçesinde, oy sayım ve döküm cetvellerinin mühürsüz olduğu, oy kaydırmaları olduğu, kayıp oy pusulalarının olduğu, kısıtlı seçmenlerin oy verdiği, sandık kurullarının oluşumunda usulsüzlük yapıldığı öne sürülmüştü.

AK Parti, İstanbul seçiminin iptal edilmesi için YSK'ye, KHK ile kamu hizmetinden çıkarılan seçmenlerin olduğu listeyi içerir ilave dilekçe de vermişti.

AK Parti'nin YSK temsilcisi Recep Özel, Büyükçekmece seçim sonuçlarına itirazını gerçekleştirmiş fakat bu itirazın içerisinde Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi ile alakalı itirazların da olması sebebiyle olağanüstü itirazla beraber görüşülmesini talep etmişti. YSK de bunu kabul etmişti.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri