21 Temmuz 2019
  • Istanbul 27.22°
  • Ankara 27.78°
  • Izmir 31.11°
İmsak 03:51
Güneş 05:42
Öğle 13:16
İkindi 17:13
Akşam 20:39
Yatsı 22:21
BIST101.849
Dolar5,6592
Euro6,3832
Altın259,35

2 Metrelik Kılıç Balığına Sarıldı, Başkan Erdoğan'a Teşekkür Etti!

Marmara Denizi'nde ağlara takılan 2 metrelik kılıç balığı Beylikdüzü'nde sergilenirken balıkçı Kenan, "Sayın Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ederim. Arıtmaları çoğalttı, Marmara'nın, Karadeniz'in suyu temizlendi, bütün balık çeşitleri girmeye başladı" açıklamasını yaptı.

Marmara Denizi'nde ağlara takılan 2 metrelik kılıç balığı Beylikdüzü'nde sergileniyor. 'Balıkçı Kenan' olarak bilinen Kenan Balcı da "Sayın Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ederim. Arıtmaları çoğalttı, Marmara'nın, Karadeniz'in suyu temizlendi, bütün balık çeşitleri girmeye başladı" dedi.

KILIÇ BALIĞI AĞLARA TAKILDI

Alınan bilgiye göre, Marmara Denizi'nin Çanakkale Boğazı'na yakın bölümünde avlanan balıkçıların ağlarına, hamsi sürüsü içerisinde kılıç balığı takıldı.

VATANDAŞ, KILIÇ BALIĞINI GÖRÜNCE ŞAŞIRDI

Yaklaşık 2 metrelik kılıç balığı, Beylikdüzü Yeşil Vadi'deki Balıkçı Kenan Tesisleri'ne getirildi. Burada sergilenen balık, ilgi odağı oldu. Balık almaya gelen vatandaşlar kılıç balığını görünce şaşırdı.

"UCUZ OLAN BALIK ÇOK ÇIKIYOR DEMEKTİR"

'Balıkçı Kenan' olarak bilinen Kenan Balcı, 10 yıl aradan sonra balık bolluğu yaşandığını belirterek, "Kılıç, kalkan, palamut, hamsi, Allah bol bol verdi. Allah'ım senin verdiğin nimetlere şükürler olsun" dedi. Balık bolluğunun kendilerini çok mutlu ettiğini vurgulayan Balcı, "Halkımıza tavsiyemiz ucuz olan balıkları tercih etsinler, çünkü ucuz olan balık çok çıkıyor demektir. Uzun sene sonra denizin her bölgesi balık oldu. Kılıç balığı, Marmara'da hamsi sürüsünün içinde yakalandı, bu bolluk yaşandığını gösteriyor" şeklinde konuştu.

BALIKTAN, PALAMUTTAN BIKILMAZ"

Balcı, istavritin 20-23 liradan, 1 kilonun üzerindeki palamutların da 20 liraya satıldığını açıkladı.

Bazı insanların palamut yemekten bıktıklarını söylediklerini belirten Balcı, "Balıktan, palamuttan bıkılmaz. Bir gün tava, bir gün ızgara, bir gün buğulama yapılmalı" ifadesini kullandı.

"CUMHURBAŞKANIMIZA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM"

Balcı, şunları sözyledi; "Sayın Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ederim. Arıtmaları çoğalttı, Marmara'nın, Karadeniz'in suyu temizlendi, bütün balık çeşitleri girmeye başladı. İnşallah palamut gibi diğer balık çeşitleri de bol bol olur, halkımız bol bol balık tüketir.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri