Ergin Ataman’dan Flaş Açıklama! 'Beyaz Sezon Kararı Acele Bir Karar Oldu'

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, basketbolda liglerin bitirilmesinin sonrasında sessizliğini bozdu.

16.05.2020-09:08 - (Son Güncelleme: 16.05.2020-09:06)Ergin Ataman’dan Flaş Açıklama! 'Beyaz Sezon Kararı Acele Bir Karar Oldu'

Yeni tip coronavirüs salgını sebebiyle her ülkede farklı sporlarla alakalı kararlar alınmaya başlandığının altını çizen Ataman, "Dünyada yaşanan COVID-19 salgını sonrasında birçok ülkede, farklı spor dallarına ilişkin kararlar alınmaya başlandı. Almanya, İspanya ve İsrail basketbol ligleri sezonları tamamlamak için ileriye dönük oynatma planlarını, gelişmeleri tekrar gözden geçirerek gerekirse revize etme şartıyla açıkladı." ifadelerini kullandı.

'BEYAZ SEZON KARARI ACELE ALINMIŞ BİR KARAR'

Ergin Ataman, "TBF’nin ülkemizde ligleri oynatmama ve beyaz sezon ilan etme kararını; bir plan üzerinde çalışılmadan acele alınmış bir karar olarak görüyorum. Bu noktada eleştirimin temeli, liglerin oynanmaması değil, bilakis herhangi bir stratejik planlama üzerinde çalışılmadan, süreç yönetiminin yapılmamış olmasınadır. TBF, Avrupa’daki bazı örnekler gibi ligleri tamamlamak için bir takvim açıklayabilir, o tarih yaklaştığında oluşan şartlara göre bunu tekrar gözden geçirebilirdi. Sezon boyunca yatırım yapan, hep daha iyi olmak için çabalayan kulüplerin, sezon ortasında yatırımı kesmiş olan kulüplerle aynı beyaz sayfada değerlendirilmesinin Türk basketbolu ve lig organizasyonunun geleceği açısından sıkıntı yaratacağını düşünmekteyim. Yine aynı dönemde EuroLeague organizasyonunun; insan sağlığını en üst noktada koruyan protokoller ve organizasyona talip ülkelerin devlet güvenceleriyle ve önceden detaylı çalışılmış bir plan dahilinde, ligin geri kalanını 4-26 Temmuz tarihlerinde oynatabileceğine inancım tamdır." şeklinde konuştu.

İnsan hayatının her türlü sportif sonuçtan daha önemli olduğuna dikkat çeken Ataman, "Bu dönemde pandemiyi yenmek ve yarattığı olumsuz havayı azaltmak noktasında geri adım atmadan, gerekli tedbirleri alarak hayatın akışını sürdürmek için çalışmalarımıza her alanda tedbirle ve özgüvenle devam etmemiz gerektiği düşüncesindeyim." değerlendirmesini yaptı.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR