26 Ağustos 2019
  • Istanbul 25.56°
  • Ankara 21°
  • Izmir 26.11°
İmsak 04:45
Güneş 06:17
Öğle 13:11
İkindi 16:55
Akşam 19:55
Yatsı 21:21
BIST97.149
Dolar5,809
Euro6,4816
Altın288,06

Ziraat Bankası ile Rusya Milli Kartlı Ödeme Kuruluşu'ndan Tarihi Anlaşma

Ziraat Bankası ve Rusya Milli Kartlı Ödeme Kuruluşu (NSPK-National Payment Card System Joint Stock Company) iş birliği anlaşması yaptı. Anlaşma çerçevesinde Rusya'nın milli kart markası Mir, Ziraat Bankası'nın ATM ve üye iş yeri ağında kullanılabilecek.

Ziraat Bankası ile Rusya Milli Kartlı Ödeme Kuruluşu'ndan Tarihi Anlaşma

Ziraat Bankası ile Rusya Milli Kartlı Ödeme Kuruluşu'ndan Tarihi Anlaşma

Ziraat Bankası ile Rusya Milli Kartlı Ödeme Kuruluşu (NSPK-National Payment Card System Joint Stock Company) arasında gerçekleştirilen iş birliği kapsamında, Rusya'nın milli kart markası Mir, Ziraat Bankası'nın ATM ve üye iş yeri ağında hizmet verecek.

Ziraat Bankası'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, banka, TROY, VISA, Mastercard ve UnionPay’den sonra Mir logolu kartların kabulünü de sağlayarak global banka vizyonuna yönelik yeni bir uygulamaya geçti.

Ziraat Bankası ile Rusya Milli Kartlı Ödeme Kuruluşu arasındaki iş birliği ile Mir kart kullanıcıları Türkiye'yi ziyaretleri esnasında Ziraat Bankası'nın 7 bini aşkın ATM'sinden nakit ihtiyaçlarını karşılayıp, 500 bine yakın Bankkart üye iş yerinde kartlarını kullanabilecek.

Söz konusu iş birliği ile, iki ülke arasındaki tarihi geçmişi olan ilişkilerin ticaret ve finans alanında da derinleşmesine katkı sağlanması, özellikle turizm alanında Türkiye için katma değer yaratılması hedefleniyor.

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağı kaydırın.

 

Yorum Yaz

Diğer Ekonomi Haberleri