Orman Köylülerinin Aldığı Kredilerin Faizler Kaldırıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan orman köylülerini sevindirecek bir açıklama geldi. Tarım ve Orman Bakanlığı'nın yaptığı açıklamada 'Orman köylülerine kullandırılan tüm ferdi, kooperatif ve kooperatif üst kuruluşları kredilerinde faiz kaldırılmıştır.' ifadeleri kullanıldı.

Orman Köylülerinin Aldığı Kredilerin Faizler Kaldırıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan orman köylülerini yakından ilgilendiren bir açıklama geldi. Tarım ve Orman Bakanlığı, konuya ilişkin şu açıklamada bulundu:

'ORMAN KÖYLÜLERİNE KULLANDIRILAN FAİZ KALDIRILMIŞTIR'

'Orman köylülerine kullandırılan tüm ferdi, kooperatif ve kooperatif üst kuruluşları kredilerinde faiz kaldırılmıştır. Olası doğal afet, salgın, vb. durumlarda orman köylülerinin taksitlerinin faizsiz ertelenebilmesi imkanı getirildi.'

İŞTE ORMAN KÖYLÜLERİNE VERİLECEK YENİ DESTEKLER

1-Orman köylülerine kullandırılan tüm ferdi, kooperatif ve kooperatif üst kuruluşları kredilerinde faiz kaldırılmıştır.

2-Olası doğal afet, salgın, vb. durumlarda orman köylülerinin taksitlerinin faizsiz ertelenebilmesi imkanı getirilmiştir.

3-Orman köyünde yaşayan gazilerin, şehidin dul ve yetimleri yanısıra anne-baba ve kardeşlerinin öncelikli olarak kuraya tabi tutulmadan kredilerden faydalanabilmesi sağlanmıştır.

4-Kredi başvurularının Kurumun resmi elektronik ortamı üzerinden veya e-devlet üzerinden yapılabilmesi imkanı getirilmiştir.

5-Kredi kullandırılan orman köylülerinin kabul edilebilir bir gerekçeyle krediden vazgeçebilmesi sağlanmıştır. Bu durumda vazgeçme tarihi itibariyle borcu ve aldığı hibeyi ödemesi esastır.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR