Arnavutluk Başbakanı Rama, "Türkiye bizim vazgeçilmez ve değişmez stratejik ortağımızdır. Türkiye dostumuzdur ve Türkiye ile olan dostluğumuz, diğer dostlarımız ve dost Türkiye arasında esen hiçbir rüzgardan etkilenmez" açıklamasında bulundu.

Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Türkiye Tiran Büyükelçisi Murat Ahmet Yörük'ün de dahil olduğu, ülkedeki yabancı ülke büyükelçileri ile başkent Tiran'da gerçekleştirilen resepsiyonda görüştü.

Başbakan Rama, resepsiyondaki konuşmasında, başta ülkesi ve Türkiye arasındaki ilişkiler olmak üzere çeşitli konularda açıklamalarda bulundu.

Yunanistan, İtalya ve Türkiye ile olan ortaklıklarını geliştirmeleri gerektiğini belirten Rama, konuşmasında; "İtalya, bizim Avrupai geleceğimiz yönündeki yolculuğumuzun tartışmasız giriş kapısıdır. Bizim diğer dostlarımız ve Türkiye arasındaki ilişki rüzgarlarının zaman zaman nasıl esebileceğine bakmaksızın, Türkiye bizim vazgeçilmez ve değişmez stratejik ortağımızdır. Türkiye dostumuzdur ve Türkiye ile olan dostluğumuz, diğer dostlarımız ve dost Türkiye arasında esen hiçbir rüzgardan etkilenmez." şeklinde konuştu.

Arnavutluk'un, Kosova ve Sırbistan arasındaki diyaloğa destek verdiğini ve kesin bir anlaşmayı teşvik ettiğinin altını çizen Rama, bu anlaşmanın ABD ve Avrupa Birliği (AB) tarafından onay alması ve bu ülkelerin garantör olması gerektiğini dile getirdi.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın.