Kuzey Kore’den ABD'ye 2 Milyon Dolarlık Hastane Faturası

Kuzey Kore, ülkede bir süre esir tutulmuş Amerikalı üniversite öğrencisinin hastane masrafları için ABD’ye 2 milyon dolarlık fatura çıkardı.

Kuzey Kore’den ABD'ye 2 Milyon Dolarlık Hastane Faturası

Kuzey Kore, ABD'ye 2 milyon dolarlık hastane faturası çıkardı.

Kuzey Kore hükümeti, bir süre başkent Pyongyang'da esir tutulmuş, daha sonra ABD’ye gönderilmiş Amerikalı üniversite öğrencisi Otto Warmbier’in hastane masrafları için ABD’ye 2 milyon dolarlık fatura çıkardı.

FATURAYI YUN İMZALADI

Faturanın, Haziran 2017'de Warmbier’i kurtarmak için Pyongyang'a giden ABD Dışişleri Bakanlığının eski Kuzey Kore Özel Temsilcisi Joseph Yun tarafından imzalandığı ifade edildi. Başkan Donald Trump'tan, Warmbier'i eve getirme emri alan Yun’un dönemin Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ı faturanın detayları hakkında bilgilendirdiği belirtildi.

WAEMBİER, ABD'YE DÖNDÜKTEN SONRA HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Bu ayın başlarında ise, Warmbier'in ailesinin de katıldığı bir etkinlikte konuşan ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, ABD'nin rehineler için fidye ödeme fikrini reddettiğini ifade etmişti. Kuzey Kore tarafı ise bunun fidye değil, hastane masrafı olduğu üzerinde durduğu iddia edildi. Öte yandan Kuzey Kore tarafından serbest bırakıldığı esnada komada olan Warmbier, ABD'ye döndükten birkaç gün sonra ölmüştü.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR