Almanya'dan İran Açıklaması Geldi

Almanya Dışişleri Bakanı Maas Hürmüz Boğazı'nda yaşananlarla alakalı olarak açıklama yaptı: "Burada söz konusu olan bir savaşı önlemek."

Almanya'dan İran Açıklaması Geldi

Almanya'dan İran Açıklaması Geldi

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Hürmüz Boğazı'nda tırmanan gerilime ilişkin "Burada söz konusu olan bir savaşı önlemek. Avrupalı partnerlerimizle beraber bizim ve bölgedeki devletlerin tüm çabaları da buna yönelik." dedi.

Maas, Bild am Sonntag gazetesine açıklama yaptı.

KONTROLSUZ GERİLİMDE KAZANAN OLMAZ

Körfez Bölgesinde son 48 saatte yaşananların ciddi ve tehlikeli olduğunu ifade eden Maas, ''Kontrol edilemeyen bir gerilimde kazanan olmaz, sadece kaybeden olur. Tüm Orta Doğu bundan etkilenir ve bölgeden Avrupa'ya doğru olmak üzere birçok insan kaçmak zorunda kalır.'' yorumunu yaptı.

"BURADA SÖZ KONUSU SAVAŞI ÖNLEMEK"

"Burada söz konusu olan bir savaşı önlemek. Avrupalı partnerlerimizle beraber bizim ve bölgedeki devletlerin tüm çabaları da buna yönelik." ifadesini kullanan Heiko Maas, bölgede gerilimin azaltılması için iletişim kanallarını açık tutan, güvenin tahsis edilmesine yönelik çözüm üreten ve gerginliği azaltan akıllı bir diplomasiye muhtaç olunduğunu ifade etti.

Son Dakika Dünya HAberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR