ABD'den Japon-Hint İthalatında Antidamping Uygulaması

Amerika Birleşik Devletleri, Hindistan, Japonya ve Tayland'dan ithal edilen glisin ürünlerinin fiyatlarını yüzde 80'e kadar düşürdü.

26.10.2018-09:13 - (Son Güncelleme: 26.10.2018-09:07)ABD'den Japon-Hint İthalatında Antidamping Uygulaması

Amerika Birleşik Devletleri, Hindistan, Japonya ve Tayland'dan ithal edilen glisin ürünlerine anti-damping vergileri getirdi ve fiyatları yüzde 80'e kadar düşürdü. ABD Ticaret Bakanlığı, Hindistan ve Japonya'dan gelen glisin ithalatının anti-damping vergisi (AD) soruşturmasında, Hindistan ve Japonya'dan ihracatçıların bu ürünü Amerika Birleşik Devletleri'nde 10.86'lık karlarla terk ettiğini ve sırasıyla yüzde 80.49 ve yüzde 53.66 ila 86.22 arasında bir artış kaydedildiği açıklandı. Ticaret ayrıca, Tayland'dan gelen glisin ithalatında olumsuz bir belirleme yaptı. Amerika Birleşik Devletleri, 2017 yılında Japonya, Hindistan ve Tayland’dan 20 milyondan fazla glisin ürünü ithal etti.

Hindistan ayrıca, Rusya'nın S-400'lerinin satın alınması ve İran petrolü ithalatı konusunda ABD tarafından uygulanan yaptırımlarla karşı karşıya kalıyor. G20 maliye bakanları ve merkez bankacıları daha önce ticaret hatlarının küresel ekonomik büyümeyi tehdit ettikleri konusunda uyardılar.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal