Teröristlerin Silahlarındaki Ayrıntı: Zaman Kaybetmemek İçin Şarjörleri...

İzmir'deki bombalı saldırıda öldürülen teröristler çatışma sırasında zaman kaybetmemek için kaleşnikof silahlarının şarjörlerini bantlamış. Bu yöntemin aynı oluşu 39 kişinin hayatını kaybettiği Reina saldırısını akıllara getirdi.

05.01.2017-19:56 - (Son Güncelleme: 30.11.-0001-00:00)Teröristlerin Silahlarındaki Ayrıntı: Zaman Kaybetmemek İçin Şarjörleri...

İzmir adliyesinin girişinde bombalı araçla saldırı girişiminde bulunan ve polislerin dikkati sayesinde önlenen saldırıda öldürülen teröristlerin silahlarındaki detay dikkat çekti. Yerde yatan terörsitlerin kaleşnikof marka silahlarının şarjörlerindeki bantlar dikkat çekti.

ZAMAN KAYBETMEMEK İÇİN ŞARJÖRLERİ BANTLAMIŞLAR

Çatışmada öldürülen teröristin kullandığı kaleşnikof silahındaki şarjorlerin ters bantlandığı görüldü.

Şarjör değiştirirken vakit kaybetmemek için kullanılan bu yöntemi Reina katliamını gerçekleştiren terörist de uygulamıştı.

REİNA SALDIRGANI DA AYNI YÖNTEMİ KULLANMIŞTI

Teröristlerin çatışma esnasında zaman kaybetmemek için silahlarının şarjörlerini bantlamış olması 39 kişinin can verdiği Reina saldırısını akla getirdi. Gece kulübüne saldıran teröristin de görüntüler izlendikten sonra aynı yöntimi kullandığı ortaya çıkmıştı.

Saldırıyı 180 kurşun sıkarak 7 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleştirmesi de sürekli şarjör değiştirdiğini ortaya çıkartmıştı.GİTAR KILIFINDA SİLAHLAR BULUNDU

Etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin yanında gitar kılıfı tespit edildi. Gitar kılıfının içinde başka silahların da bulunduğu öğrenildi.

Kaynak: haberler.com

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal