HİSAR-A Teslimat İçin Hazır

Açak İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi Hisar-A 2020'de Türk Silahlı Kuvvetleri envanterinde olacak.

HİSAR-A Teslimat İçin Hazır

Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, “Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın alçak irtifa hava savunma ihtiyaçlarını karşılamak üzere ASELSAN ve ROKETSAN tarafından milli ve yerli imkanlar kullanılarak geliştirilen Hisar-A Hava Savunma Füze Sisteminin 2020 yılı içinde hizmete gireceğini söyledi.” Demir ayrıca, Orta İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi Hisar-O’nun harp başlıklı tam atım füze atışlı testlerinin bu yıl içinde gerçekleştirileceğini belirtti.

HİSAR-A, hareket halindeki birliklerin ve kritik tesislerin hava savunması için sabit ve döner kanatlı hava araçlarının, seyir füzelerinin, insansız hava araçlarının ve havadan karaya atılan füzelerin 15 km menzile kadar etkisiz hale getirilmesi amacıyla tasarlandı.

Hisar füzelerinin yüksek infilaklı ve parçacık etkili harp başlığı, farklı türlerdeki hava hedeflerine karşı etkili olabilmesini sağlayacak şekilde, çarpma ve yaklaşma tapasına sahip bulunuyor.

HİSAR-A; Kundağı Motorlu Otonom Alçak İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi, Füze Fırlatma Sistemi (FFS), HİSAR-A ve HİSAR-O Sistemlerinin ikisinden de atılabilen Alçak İrtifa Füzesi ve Füze Taşıma ve Yükleme Sisteminden oluşuyor.

Son Dakika Teknoloji Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz