75 Model Arabasına İstediği Fiyat Dudak Uçuklattı

Konya'da kaporta ustası 57 yaşındaki Osman Akten, bir buçuk yılda tamamen fabrikasyon ürünü olarak topladığı 1975 model Murat 124 otomobilini 65 bin TL’ye satışa çıkardı. Akten, trafikte gördüğü ilgiyi de anlattı.

Konya'da klasik otomobil meraklısı oto kaporta ustası 57 yaşındaki Osman Atken, kötü durumda aldığı 1975 model Murat 124 otomobilini tamamen fabrikasyon ürünü olarak tekrardan modifiye etti. 45 yıllık mesleki tecrübesinden yararlanan Osman Akten, aracını özel bir sehpa üzerinde bir buçuk yıldız toplayarak 65 bin TL’ye satışa çıkardı. Oto kaporta ustası Akten, internet üzerinden satışa çıkardığı arabasının fiyatını gösterdiği emek ve harcadığı miktara göre belirlediğini ifade etti.

"ÇOCUKLARIMA BİLE VERMİYORUM"

Arabaya binmek için çocuklarına dahi vermediğini ifade eden Osman Akten, "Arabam 1975 model yaklaşık 3 buçuk sene önce ben bunu 5 bin liraya almıştım. Ben kendim de kaportacı olduğum için aracın komple boyasını kazıttırdım üzerinde hiç bir parça kalmamak şartıyla söküldü. Sehpanın üzerinde ben bunu bir buçuk sene içerisinde toparladım. Hiçbir yan sanayi parça takılmadı. Arabanın fabrika çıkışı neyse onu uyguladık. Ne gerekiyorsa yaptım sırf boyasına 10 bin lira verdim. Artı benim bir buçuk senelik işçiliğim, hepsi para bunların. Para ile ölçülemez ama manevi bir değeri var, bu aracın. Muhafaza edemediğim için de satmaya karar verdim. İyi bir taliplisi gelirse satacağım ben bu aracı. Çünkü muhafaza edemiyorum. Ben bunu binmek için çocuklarıma bile vermiyorum" ifadelerini kullandı.

"45 BİN LİRA VERDİLER VERMEDİM"

Arabanın internet üzerinden satışa çıkaran oto kaporta ustası Akten, "Aracın fiyatını 65 bin lira yazdık. Güzel bir rakam verirlerse, beni de kurtaracak bir rakam satarım. 45 bin lira verdiler bu araca vermedim, çünkü bu ayrı toplandı. Normal sıradan değil, bu özel toplandı" dedi.

HERKES ARABAYA BAKIYOR

Trafikte yaşadığı bazı olayları aktaran Osman Akten, "Her lambada durduğumda araç satılık mı diyorlar. Mesela trafikte gidiyorum, adama yol veriyorum arkamdan arabayı seyrediyor. Geçsin diye sinyal veriyorum, yol veriyorum, geçmiyor arabaya bakıyor herkes. Trafikte herkesin gözü arabada" diye konuştu.

Son Dakika Otomobil Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Otomobil Haberleri