Otomobil sahiplerini ilgilendiren haber: Araç muayesinde önemli değişiklik! Artık zorunlu olmayacak

TÜVTÜRK, araç muayenesinin süresinin değiştiğini ve araç muayesinin zorunluluğunu kaldırdı. İşte detaylar…

21.04.2024-11:04 - (Son Güncelleme: 21.04.2024-11:04)

Milyonlarca otomobil sahibinin sık sık yaptırdığı araç muayenesi konusunda önemli bir gelişme yaşandı. TÜVTÜRK, yeni otomobil sahibi olanların ilk 3 yıl araç muayenesi olma zorunluluğunun olmadığını duyurdu. 

Artık zorunlu olmayacak

TÜVTÜRK, Türkiye'deki araçların güvenliğini ve çevreye duyarlılığını artırmak amacıyla önemli bir bilgilendirme mesajı yayınladı. Bu çağrıda, araç sahiplerinin düzenli olarak yapmaları gereken muayene prosedürleri ve gelecekte atılacak adımlar detaylı bir şekilde ele alındı. TÜVTÜRK, muayenesi yapılmamış araçların trafiğe çıkmasını yasaklarken, yeni bir otomobil satın alan sürücüler için ilk 3 yıl boyunca muayene yaptırmanın zorunlu olmadığını belirtti.

Araç sahiplerini ilgilendiren haber: Araç muayesinde önemli değişiklik! Artık zorunlu olmayacak

Seyyar istasyon detayı

Seyyar istasyonlarda binek otomobil, traktör ve motosiklet muayenelerinin yapılabildiği belirtildi. Egzoz gazı emisyon ölçümünün ise sadece sabit ve yetkilendirilmiş seyyar istasyonlarda gerçekleştirildiği bilgisi paylaşıldı. Hava destekli hidrolik fren sistemine sahip araçların muayenesinin yalnızca sabit istasyonlarda yapılabildiğine vurgu yapıldı. Traktör muayenelerinin ise tüm seyyar ve sabit istasyonlarda yapılabildiği ifade edildi.

Kürşat Muratcan Kılıç
muratcankilic@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En Çok Okunanlar

Modal