Aşk 101 Nerede Çekildi Yalı

Aşk 101 dizisi 24 Nisan 2020 tarihinde Netflix platformunda yayınlanmaya başlamıştır. Türk internet dizisi olarak geçen aşk 101 gençlik, komedi ve drama türünde çekilmiştir.

Aşk 101 Nerede Çekildi Yalı

Aşk 101 Nerede Çekildi Yalı

Dijital formatta çekilen dizinin senaryosu Meriç Acemi'nin kaleminden çıkmıştır. Aşk 101 dizisinin yönetmenliğini Ahmet Katıksız ve Deniz Yorulmazer yapmaktadır. Anlatıcı Bade İşçil, bestecisi Marios Takoushis'dir.

2 sezon 16 bölüm olarak yayınlanmış ve yayınlanmaya devam etmektedir. Yapımcılığını Kerem Çatay'ın üstlendiği Aşk 101 dizisinin bölümleri 30 dakika ile 50 dakika arasında sürmektedir. Yapım şirketi Ay Yapım'dır.

Dizinin başrollerinde Mert Yazıcıoğlu, Kubilay Aka, Alina Boz, Selahattin Paşalı, İpek Filiz Yazıcı, Pınar Deniz ve Kaan Urgancıoğlu karşımıza çıkıyor.

Aşk 101 dizisi farklı eleştirilere de konu olmuştur. Dizine canlandırılan Osman karakteri üzerinden eşcinsel propaganda ve sapkınlık yapıldığı iddia edilse de Netflix iddiaları yalanlamıştır. Bu iddialar dizi izleyip köşe yazarları yazan yazarlar tarafından da kabul edilmedi. Hakkında Cimer gibi birçok platformda şikâyette bulunulan Aşk 101 dizisi için savcılıktan çıkan emsal kararda dizinin üyelik içinde ücret talep eden bir platformda yayınlandığına ve hür iradeleri ile platforma üye olan kişilerin yine hür iradeleri ile diziyi izlememeleri gerektiğine dikkat çekilmiştir. Bu sebeple savcılık dizi için soruşturmaya gerek olmadığına karar vermiştir.

Aşk 101 Dizisinin Konusu

Aşk 101 dizisinin konusu 1 örnek ve 4 uyumsuz öğrencinin hayatını anlatıyor. Dizideki hikâye 1998 yılında geçmektedir. Hikâyeyi Bade İşçil anlatmaktadır. Bade İşçil öğrenciliğini geride bırakıp yetiştin olduktan sonra tekrar buluşmak için lisedeki arkadaşlarına tek tek mektup gönderir. Tuba Ünsal’ın canlandırdığı Eda karakteri de ona katılır ve diğer arkadaşlarını beklemeye başlarlar.

Sinan, Kerem, Eda ve Osman karakterleri uyumsuz öğrencilikleri ile okuldan birçok kez atılma tehlikesi yaşamışlardır. Okulun müdürü Necdet tarafından okuldan atılmaları için sürekli açıkları aranan öğrenciler öğretmenlerini de bıktırmıştır. Fakat Burcu isimli öğretmenleri onlara sahip çıkar ve okuldan atılmalarını engellemek için ellerinden geleni yapar. Burcu öğretmenin tayini çıktığında ise öğrenciler okuldan gitmesini istemezler. Burcu öğretmenlerini okulda beden eğitimi öğretmenliği yapan Kemal öğretmene aşık etmeye çalışırlar. Fakat hiçbiri plan yapabilecek kadar aşktan anladığına güvenmemektedir. Bu sebeple okulun örnek öğrencilerinden olan Işık’tan planlarına yardım etmesini isterler.

Dizide yetişkin Eda karakterini Tuba Ünsal, yetişkin Işık karakterini Bade İşçil canlandırmıştır. Işık karakterini İpek Filiz Yazıcı, Sinan karakterini Mert Yazıcıoğlu, Kerem karakterini Kubilay Aka, Eda karakterini Alina Boz, Osman karakterini Selahattin Paşalı canlandırıyor. Müdür Necdet rolünde ise Müfit Kayacan görüyoruz. Dizideki Burcu öğretmen Pınar Deniz, Kemal öğretmen Kaan Urgancıoğlu tarafından canlandırılmış.

Aşk 101 Nerede Çekildi

Aşk 101 dizisinin çekimleri İstanbul'da yapılmıştır. Okul çekimleri için İstanbul'un Şişli ilçesinde bulunan Akif Tuncel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tercih edilmiştir.  

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR