TRT'den Ramazan Bayramı'na Özel İçerikler

Coronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle Ramazan Bayramı'nı evde geçirecekler için TRT özel içerikler hazırladı.

TRT'den Ramazan Bayramı'na Özel İçerikler

TRT, bayramda evde kalanları unutmadı.

Şarkılardan türkülere, spordan sanata, tarihten edebiyata kadar her konuda hazırlanan yapımlar bayram boyunca izleyiciyle buluşacak..

Bayramın ilk günü Şoray Uzun'un sunumuyla 11.00 ile 19.00 saatleri arasında "Bayram Özel" programı yayınlanacak.

İzleyenler WhatsApp hattına gönderecekleri görüntülü mesajlarla sevdiklerinin bayramını TRT1 ekranlarından kutlayabilecek.

Türkiye'den Balkanlar'a, Kerkük'ten Azerbaycan'a uzanan geniş bir coğrafyadan ve Erzurum, Muğla, Diyarbakır, Antalya, Trabzon ve Adana'dan canlı bağlantıların yapılacağı programda konuklarla Türk dünyasındaki bayram gelenekleri konuşulurken, kültür sanat sohbetleri, ramazan sonrası beslenme düzeni ve Türk mutfağı gibi konulara değinilecek.

TRT Müzik kanalında "Oyun Havaları" programı bayram boyunca 3 bölüm şeklinde 09.30, 12.00 ve 19.45’te, Muazzez Abacı, Zeki Müren ve Müzeyyen Senar konserlerinin yer aldığı "Arşivden" programı ise 13.00'te ekrana gelecek.

Bayram boyunca 18.15’te yayınlanacak "Bayram Hatırası" programında nostaljik eserler, 15.00'te yayınlanacak "Nazende Şarkılar" programıyla da ünlü tenor Murat Karahan, Müslüm Gürses ve Ferdi Tayfur, konserleriyle evlere konuk olacak.

TRT 2'de bayramın ilk günü şair Ahmet Murat "Edebiyat Söyleşileri" programında, şair-yazar ve tıp doktoru Prof. Dr. Hüsrev Hatemi ile "Ramazan ve Bayram" konusunu konuşacak, ikinci gün de Ayla Ağabegüm "Geleneğin Kalp Atışları" programında Cihan Aktaş ile "Bayram ve Bayramlaşmak'' konusunu ele alacak.

TRT 2'de bayramın son gününde ekranlara gelecek "Tarihin Ruhu" programında ise geçmişten çok özel bayram görüntüleriyle "Bayram gelenekleri gerçekten de kayboluyor mu ve TRT’nin 1980’lerdeki bayram kayıtları ile 1920’lerin bayramları arasında ne farklar vardı?" sorularına yanıt aranacak.

TRT Çocuk'ta ise bayramın ilk gününden itibaren Aslan ve Nasreddin Hoca'nın ekrana gelmemiş yeni bölümleri yayınlanacak.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR