Kanal İstanbul Projesi İçin Kapsamlı Çalışma

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının Twitter hesabından Kanal İstanbul Projesi'ne yönelik "2011-2019 Sayılarla Kanal İstanbul" ismiyle bir infografik yapıldı.

21.12.2019-14:23 - (Son Güncelleme: 21.12.2019-17:52)

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının Twitter hesabından Kanal İstanbul Projesi'ne yönelik "2011-2019 Sayılarla Kanal İstanbul" ismiyle bir infografik yapıldı.

İnfografikte bahsi geçen dönemde proje çerçevesinde gerçekleşen faaliyetlere yönelik ayrıntılı bilgilere yer verildi.
Buna göre, Boğaziçi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Gazi, Başkent, Atılım, Çankırı Karatekin üniversitelerinden 200'e yakın akademisyen ve uzmanla 33 bilim dalında çalışma yürütüldü.

Çalışma yapılan alanlar ise şunlar:

"Hidrolik, jeoloji, zemin mekaniği, kaya mekaniği, hidroloji ve yer üstü havzaları, hidrojeoloji, hidrodinamik, su kalitesi ve sediment araştırmaları, tsunami analizi, deprem analizi, gemi trafik analizi, trafik (ulaşım) yönetim planı, gemi navigasyonu simülasyonu, işletme modeli, dalga modeli, heyelan tespit ve önlemi, inşaat yönetimi, şehir bölge planlama ve sosyolojik etki değerlendirme, ekonomi, hukuk, arkeoloji, flora (bitki) ve fauna (hayvan) habitatı, omurgasız hayvanlar, sürüngenler, kuş türleri, memeli hayvanlar, iç su balıkları, deniz biyolojisi, ekoloji, endemik ve nadir türler, sosyal araştırmalar ve anketler, atık yönetimi ile kültürel miras."

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR