Sivilce ve siyah noktalardan arınmış, temiz, canlı ve genç bir cildi herkes istemez mi? Bunun için günde sadece 5 dakika yeterli mi? Alerjik bir cildiniz mi var? Makyaj yaparken hangi hataları yapıyoruz? İşte tüm soruların cevabı haberimizin detayında...

MAKYAJLA UYUMANIN ZARARLARI

Pek çok kez gün biterken yorgun oluruz eve döndükten sonra yemek yemek kalan işleri ve ödevleri bitirmek gerekir ve bazen o 5 dakikalık makyaj temizleme rutini arada kaynar. Ancak geceleri tatmağa girmeden temizlenmeyen cilt size akne siyah noktalar olarak geri dönecektir. Peki, cildimizi daha özenli ve temiz şekilde bakmamız için neler yapabilirsiniz? İşte sorularınızın cevabı haberimizde…

Tıkanan gözenekler ve makyaj artıkları ile uyumak cildinizi yaşlandırıyor. Sadece makyaj temizliği de yeterli değil, ayrıca düzenli aralıklarla fırçalarınızı da yıkamanız gerekiyor.

Gece temizlemediğiniz rimel kirpik dökülmelerine ve gözde tahrişe sebep olacaktır. Makyaj temizliği yaşlanmayı geciktirir. Daha uzun süre genç bir cilde sahip olmak istiyorsanız, makyaj çıkarma rutinini her gece mutlaka tekrarlamalısınız.

Bilimsel çalışmalar cildin her gece kendini yenilediğini ortaya koymuştur. O yüzden uyurken yüzünüzde sadece nemlendiriciniz veya serumunuz bulunsun. Kirli cilt daha çabuk yaşlanmaya elverişlidir. Kırışıklıklar tahmin ettiğinizden çok daha önce ortaya çıkacaktır.

Unutmayalım ki bazen ciltte belirtiler görünmese de hassas veya alerjik bir cilde sahip olabiliriz. Makyajla uyumak bu olasılığı arttıracak ve egzama gibi çeşitli cilt hastalıklarına yok açacaktır. Makyaj temizlememe alışkanlığını sık sık tekrarlarsanız cildinizde kızarıklıklar ve irritasyona sebep olabilirsiniz.

Güneş ışınları yüzünden korunmayan ciltte veya kronik alerjisi olanlarda da bu lekelenmeler ile karşılaşılabilir. Nedenini bulmak ve önüne geçmek gerekir. Çünkü cildinizde bir şeylerin ters gittiğinin belirtisidir.

Gece boyunca dudaklarınızda kalan makyaj artıkları, onları kurutur ve rengi cansız, sağlıksız gözükmeye başlar. Zor çıkan rujları yağlı makyaj temizleyicileri ile çıkarmak gerekir. Gece uyumadan önce dudaklarınıza doğal Hindistan cevizi yağı sürebilirsiniz.

Zamanla gözaltında koyuluklar meydana gelir. Gözaltında concealer ile uyandığınızda cildiniz daha yorgun gözükecektir. Çok hassas olan bu bölgeyi temizlemek ve nemlendirmek cilt sağlığınız için hayati önem taşıyor.

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın.