Kıvırcık saçları şekillendirmek çoğu zaman zahmetli bir iştir. Yine de buklelerinize özen göstererek ve doğru ürünleri kullanarak, saçınızı istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz.

Sadece gerektiğinde şampuan kullanın: Saçlarınızı her gün şampuanlamak buklelerin kurumasını ve kıvrılmasını engeller. En iyi sonuç için nemlendiricili ve sülfatsız şampuan tercih etmelisiniz.

Saçınızı nemlendirmeye yardımcı olmak için sık sık bakım yapın: Saçlarınızı her gün şampuanla yıkamanıza gerek yokken, saçınızı günlük olarak (özellikle uçlarınızda) nemlendirmek, sağlıklı bukleler sağlayacaktır. Kıvrımınızı azaltmak için sıcak yerine soğuk su ile durulayın. Sıcak su, saçı sertleştirir, soğuk su ise saçlar kuruduğunda buklelerin şık ve parlak görünmesini sağlar.

Geniş bir tarağı kullanarak saçınızı şekillendirin: Saçınızı taramanız gerekiyorsa, bunu duş alırken yapın. Geniş bir tarak kullanın ve saç kremi uyguladıktan hemen sonra saçınızı tarayın. Kıvırcık saçları kuruduğunda taramaktan kaçının çünkü saçlarınızın kabarmasına neden olacaktır.

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın.