Havucun sağlık açısından birçok derde iyi geldiği tartışmasız biliniyor. Fakat söz konusu cilt lekeleri olunca akla ilk gelen E vitaminidir ve havuç E vitamini deposudur.

Cildinizde meydana gelen lekeler için kullandığınız kremlerin içerisinde olan E vitaminin asıl kaynağı havuçtur. Cildinizde olan güneş lekelerinden kurtulmak için cildinizin bol bol E vitamine ihtiyacı vardır. İçerisinde E vitamini bulunduran kozmetikleri bir kenara atarak sizler için cildinize iyi gelecek doğal havuç yağı yapımını paylaşacağız.

MALZEMELER

Bir kavanoz rendelenmiş havuç, 500 gram ayçiçek yağı ve kavanoz. Herkesin kolaylıkla bulabileceği malzemelerdir. İlk olarak havuçlarını yıkayın sonrasında havuçların kabuklarını soyun. Daha sonra havucu rendeleyin, içerisine ay çiçek yağı doldurun daha sonra havuç ve yağını ortalama 2-3 saat kadar ağzı kapalı olacak şekilde bekletin. Gün içerisinde 1 tatlı kaşığı kadar tüketebilirsiniz.

Bu karışımı devamlı olarak tüketmenizi tavsiye ediyoruz. Havuç yağı cildinizi cilt kanserin ve kalp hastalıklarına karşı korur. Romatizma ağrılarınız varsa bu ağrıları geçirir. Bel, boyun fıtıklarınızda kireçlenmeyi engeller. Bu sebepten bol bol havuç ve yağını kullanmanızda fayda var.

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı doğru kaydırın.