17 Eylül 2019
  • Istanbul 29.44°
  • Ankara 27.22°
  • Izmir 29°
İmsak 05:13
Güneş 06:39
Öğle 13:04
İkindi 16:33
Akşam 19:19
Yatsı 20:39
BIST101.092
Dolar5,7292
Euro6,3197
Altın276,7613

Dar Pantolon Giyen Hamileler Dikkat! Öyle Bir Zararı Var ki!

Hamilelik dönemini rahat ve sağlıklı geçirmek isteyen her anne adayı, yediklerine olduğu kadar giydiklerine de dikkat etmeli. Dar ve sentetik kumaşların annenin sağlığını kötü etkilediğni söyleyen uzmanlar bu konuda anneleri uyardı.

Dar Pantolon Giyen Hamileler Dikkat! Öyle Bir Zararı Var ki!

Dar Pantolon Giyen Hamileler Dikkat! Öyle Bir Zararı Var ki!

Uzmanlar, hamilelik döneminde anne adaylarının dar giysiler giymesinin sağlıklı olmadığını vurguluyor. Dar pantolonların hava geçişine izin vermemesi ve çok sıkı olması dolayısıyla zararlı olduğunu belirten uzmanlar, rahat kıyafet giymelerini önerdi.

ÖNCELİK ŞIKLIK DEĞİL SAĞLIK OLMALI

Hamilelere rahat kıyafetler giymeleri tavsiyesinde bulunan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Kudret Erkenekli , "Hamilelere dar pantolon ve naylon içerikli giysileri kesinlikle önermiyorum. Çünkü gebelikte özellikle mantara ve diğer enfeksiyonlara yönelim artıyor. Annenin doğru bedende kıyafetler ve uygun kumaşlı çamaşırlar giymesi hem konforu hem de enfeksiyonlara yakalanmaması için önem arzediyor." dedi.  Anne karnındaki bebeğin kendini orada rahat hissetmesi adına annenin sağlıklı olması gerektiğinin altını çizen Erkenekli, annedeki herhangi bir enfeksiyon bebekte sorun oluşturacağı için hamilelik sırasında doğru kıyafet tercihinin önemli olduğunu belirttti.

Son Dakika Kadın Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.     

Yorum Yaz

Diğer Kadın Haberleri