İstanbul’da Toplu Taşımalarda Yoğunluk Yaşandı

İstanbul’da haftanın ilk mesai gününde toplu taşıma araçları ve duraklarda yaşanan yoğunluklar nedeniyle vatandaşlar isyan ederek, seferlerin artırılmasını istedi.

19.04.2021-12:46 - (Son Güncelleme: 19.04.2021-13:00)İstanbul’da Toplu Taşımalarda Yoğunluk Yaşandı

İstanbul’un birçok yerinde sabah işe gidiş saatlerinde toplu taşıma araçları ve duraklarında yoğunluk yaşanırken, Cevizlibağ’da vatandaşlar toplu taşımayı kullanırken üst geçitlerde ve turnikelerde de yoğunluklar oluştuğu gözlendi.

Metrobüste sosyal mesafeye uymak bir yana, sırt sırta yolculuk yaptıklarını söyleyen vatandaşlar, seferlerin artırılmasını istedi.

SOSYAL MESAFEYE UYULAMIYOR

Metrobüsler de sosyal mesafe diye bir şeyin olmadığını söyleyen Adnan Asdemir, “Metrobüslerde yoğunluk çok. Resmen millet sırt sırta yolculuk yapıyor. Bu yoğunluğun çözümü için sefer sayılarının artırılması lazım" dedi. 

Metrobüsteki kalabalıktan şikâyetçi olan Derya Ulu ise "Mümkün olduğunca metrobüs kullanmamaya özen gösteriyorum. Ancak bugün hastaneye gidecektim o yüzden kullanmak zorunda kaldım. Ama metrobüs oldukça yoğun" diye konuştu.

''İNSANLAR METROBÜSTE ÜST ÜSTE''

Metrobüslerin yoğun ve kalabalık olduğunu belirten Muhsin Kılınç, “Metrobüsde yanımdaki kişi ne tarafa dönerse tam tersi tarafa dönüyorum. Yanımdakiyle aramda 20 santimetre mesafe var" dedi. 

Ahmet Göksu ise, "İnsanlar metrobüste üst üste biniyor. Sosyal mesafe diye bir şey yok. Tıklım tıklım... Yapılması gereken sefer sayılarının artırılması" ifadelerini kullandı.


YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR