Hulusi Akar'dan ABD'ye Sert Çıkış!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD'li askerlerle PKK/YPG'li teröristlerin beraber oldukları görüntülerden duyulan rahatsızlığı ifade ederek, 'ABD'den söz verdiği gibi terör örgütü YPG ile olan işbirliğini kesmesini bekliyoruz.' açıklamasında bulundu.

17.11.2018-11:03 - (Son Güncelleme: 17.11.2018-14:06)

Hulusi Akar, Halifax Uluslararası Güvenlik Forumu’na katılmak için geldiği Kanada’nın Halifax şehrinde ilk olarak Çanakkale Anıtı’nı ziyaret etti. Kar yağışı altında yapılan törende anıta çelenk getiren, saygı duruşunda bulunan Bakan Akar, ardından toplantının gerçekleştiği Westin Oteli'ne gitti.

Açılış oturumunun düzenleneceği salona gelişinde içlerinde Kanada Savunma Bakanı Harjit Singh Sajjan’ın da bulunduğu katılımcılarla bir süre ayaküstü muhabbet eden Akar, ilk oturumdan sonra ABD’li senatörlerle buluştu.

Yapılan görüşmede, ABD askerleri ve terör örgütü PKK/YPG üyelerinin beraber oldukları görüntüleri hatırlatan Bakan Akar, 'Bu fotoğraflar medyamızda geniş yer bulmuş ve halkımızda rahatsızlık uyandırmıştır. Halkımızın gözündeki Amerika ve Amerikan ordusunun imajını zedelemiştir. ABD’den söz verdiği gibi terör örgütü YPG ile olan iş birliğine son vermesini bekliyoruz. DEAŞ terör örgütü de büyük oranda etkisiz hale getirilmesine karşın ABD’nin terör örgütü YPG’ye kamyonlarla ve uçaklarla silah ve mühimmat vermesini kabul etmemiz mümkün değil. Güney sınırımızda bir terör koridoru oluşmasına hiçbir zaman izin vermeyeceğiz.' dedi.

Son Dakika Gündem Habereleriiçin aşağı kaydırın.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR