Zeytinburnu'da Bir Kadın Şiddet Gördüğü Kocasını Baltayla İşte Böyle Öldürdü

Zeytinburnu'nda dini nikahlı kocasından şiddet gören bir kadın, kendini ve çocuklarını korumak için kocasını uykusunda 15 defa baltalayarak öldürdü. Cinayetin ardından adalet karşısına çıkan sanık Fazilet Azimi, eşinden ayrılmak isteyince ölümle tehdit edildiğini belirtti.

Zeytinburnu'da Bir Kadın Şiddet Gördüğü Kocasını Baltayla İşte Böyle Öldürdü

Zeytinburnu'da Bir Kadın Şiddet Gördüğü Kocasını Baltayla İşte Böyle Öldürdü

Kadına şiddet vakaları bu kez ters taraflı cinayete mahal verdi.

'ÇOCUKLARIM İÇİN YAŞAM İSTEDİM' DEDİ

Zeytinburnu’nda yaşan bir ailede baltalı cinayet meydana geldi. Kocasını gece uykusunda 15 balta darbesiyle öldüren Fazilet Azimi adalet karşısına çıktı. Sanık Azimi hakim karşısında verdiği ifadede 'Çocuklarım için yaşamak istedim' diye konuştu.

24 Kasım 2019 tarihinde Zeytinburnu’nda gerçekleşen cinayette dini nikahlı eşi Hasan Özbek’i (57) balta ile öldüren Afgan asıllı Fazilet Azimi’nin (29) hakim karşına çıktı.

Bakırköy 13. Ağır Ceza Mahkemesinde  gerçekleşen davada tutuklu sanık Fazilet Azimi SEGBİS sistemi ile hazır edilirken, maktulün abisi Ramazan Özbek de duruşmaya dahil oldu.

'SENİ ÖLDÜRÜRÜM' DEDİ
Savunması sorulan sanık Azimi eşi ile Afganistan’da evlendiğini söyleyerek 'Türkiye’ye geleli 11 yıl oldu. Türkiye’de resmi nikahımız yoktur. Eşim çalışmak için yurt dışına giderdi ben yurt dışına gitmesini istemezdim.

Ben eşime ‘bana resmi nikah yap, sen gittiğinde ben burada bu şekilde kalmak istemiyorum’ diyordum hep. Aramızda anlaşmazlıklar olurdu ben genelde alttan alırdım. Eşim bana güvensizlik duyuyordu ‘10 senelik evlilikten sonra bana güvenmiyorsan ayrılalım’ dedim bir gün.

Eşim bunu duyunca ayrılmayı kabul etmediğini söyleyerek ‘seni öldürürüm’ dedi' şeklinde konuştu.

'ÇOCUKLARIM İÇİN YAŞAMAK İSTEDİM'
Öldürdüğü kocasının çocuklarının yanında kendisine şiddet uyguladığını da söyleyen Azimi “Ben çocuklarım gördüğü için ayrıca üzülüyordum ‘sen benden ayrılmaya nasıl kalkarsın’ deyip darp ediyordu. Elleriyle boğmaya çalışıyordu.

Boğulacak gibi olurdum, nefes alamazdım. Beni öldürmeye çalıştığını anladım. Bana şiddet uyguladığında karşı koyabildiğim kadar direniyordum.

Ben çocukların sakin bir hayatı olmasını istedim. Daha önce de darp olayları sebebiyle polise gittim hatta elime dikiş atıldı. Şikayet ettim.

Bir gün beni öldüresiye dövdü. Abisini çağırdım. Çocuklarım için yaşamak istedim. Mecburen çocuklarım için, kendim için eşimi darp etmeye karar verdim” dedi.

Sanık Azimi'nin ifadesinin ardından mahkeme heyeti davanın SEGBİS bağlantısıyla gerçekleşmesi sebebiyle oluşan gürültüden ve fiziki koşulların olumsuz olmasından ötürü duruşmanın ertelenmesine, bir sonraki celsede sanığın fiziken hazır bulundurulup savunmasının sürdürülmesin, karar verdi.

Ancak kararın öncesinde, yaşamını yitiren Hasan Özbek’in ağabeyi müşteki Ramazan Özbek de şu açıklamayı gerçekleştirdi: “Ben olay anını görmedim ama baltayı getirmiş kafasına vurup öldürmüş. Ben şikayetçiyim. Cinayet olayından önce Hasan, Afganistan’daki tarlalarını satmış 25 bin dolar kadar parayı Türkiye’ye getirmiş. Ancak paraya ne oldu bilmiyoruz” dedi.

Ara kararını duyuran mahkeme heyeti sanık Fazilet Azimi’nin tutukluluk durumunun sürmesine ve bir sonraki celse fiziken duruşma salonunda hazır edilmesine karar verdi.

Diğer taraftan mahkeme ayrıca evde yaşananları anlatması için tanık olarak maktul ile sanığın müşterek çocuklarının ifadelerini de istedi.

CİNAYETİN DETAYLARI
Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, 24 Kasım 2019’da Zeytinburnu’nda yaşanan söz konusu olayın detaylarına yer verilmişti.

Cinayet günü saat 21:00 sıralarında maktulün evde olduğu bilgisine yer verilen iddianamede, sanığın, ev halkı ve maktülün uyumasının ardından gece saat 03:30 sıralarında eşinin uyuduğu odaya girdiği kaydedildi.

Tam da odada yani olay yerinde eşine 15 kez balta ile vurduğu ve maktulün olay yerinde can verdiği işaret edilen iddianamede, Azimi’nin ‘beden ve ruh bakımından kendisini savunmayacak kişiyi tasarlayarak öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapsi istenmişti.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR