İtalya'da Durum Kötüleşiyor

İtalya’da son 24 saatte 24 bin 991 kişide daha koronavirüs (Covid-19) tespit edildiği duyuruldu. Ülkede toplam vaka sayısı 589 bin 766’ya yükseldi.

İtalya'da Durum Kötüleşiyor

İtalya'da Durum Kötüleşiyor

İtalya’da son 24 saatte 24 bin 991 yeni koronavirüs vakasının tespit edildiği ve 205 kişinin daha virüsten yaşamını yitirdiği açıklandı. Ülkedeki toplam vaka sayısı 589 bin 766’ya, toplam can kaybı ise 37 bin 905’e ulaştı. Ülkede 275 bin 404 kişinin ise virüsü yenerek iyileştiği bildirildi.

'NAPOLİ VE ROMA'DA KISITLAMALAR GENİŞLETİLİYOR'

Koronavirüsün İtalya'da etkisini arttırmasının üzerine Napoli ve Başkent Roma şehrinde kafeler ve restoranlar geçtiğimiz günlerde kısıtlamalar yüzünden kapatılmış, halk kısıtlamalara karşı sokağa çıkıp hükümeti protesto etmiş, yağmalar meydana gelmişti.

'AB ÜLKE LİDERLERİ TOPLANIYOR'

Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerin liderleri, Avrupa'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının hızla artmasının ardından alınacak tedbirler ve AB içindeki koordinasyonu görüşmek için 'sanal zirve' toplantısında bir araya gelecek.

Avrupa genelinde vakaların son haftalarda çok hızlı artış göstermesi nedeniyle AB Konseyi Başkanı Charles Michel'in geçen hafta toplantıya çağırdığı AB liderleri, kendi ülkelerindeki tecrübelerini paylaşacak ve Kovid-19'a karşı en iyi uygulamalar hakkında görüş alışverişi yapacak.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR