İstanbul'da Gece Boyunca 29 Artçı Deprem Gerçekleşti

İstanbul'da iki gün önce meydana gelen 5.8 depremin ardından en büyüğü 2,7 olan 29 artçı deprem daha yaşandı.

İstanbul'da Gece Boyunca 29 Artçı Deprem Gerçekleşti

İstanbul'da iki gün önce meydana gelen 5.8 depremin ardından artçı sarsıntılar yaşanmaya devam ediyor. Şiddetli sarsıntının arkasından gelen artçılar nedeniyle panikleyen vatandaşlar, yine parklarda sabahlarken gece yarısından itibaren İstanbul'da en büyüğü 2,7 olan 29 artçı deprem daha yaşandı.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul'da meydana 5.8 şiddetindeki depremin ardından etkisini gösteren artçı depremler bölgeyi sarsmaya devam ediyor. Bu artçıların etkisiyle bölge gece yarısından itibaren en büyüğü 2,7 olan 29 artçı depremle daha sallandı.

SABAH SAAT 08: 57'YE KADAR İSTANBUL'DA 29 ARTÇI SARSINTI

Kandilli Rasathanesi raporlarına göre; önceki gün yaşanan büyük depremin ardından bu gece yarısı itibariyle sabah saat 08: 57'ye kadar İstanbul'da 29 artçı sarsıntı daha yaşandı. Bu artçıların en büyüğü ise 2,7 olarak kaydedildi. Uzmanlar bir süre daha bu artçı sarsıntıların olacağını belirtirken binaları sağlam olanların evlerinde kalabileceği konusunda açıklamalar yapıyor.

NE OLMUŞTU?

İstanbul'da iki gün önce saat 14.00 sıralarında meydana gelen deprem büyük panik yaratmıştı. AFAD depremin şiddetini 5,8 olarak belirledi. İstanbul, Bursa, Kocaeli'de okullar aynı gün için tatil edildi. Silivri'nin 21.68 kilometre açıklarında etkili olan deprem, İstanbul'un birçok ilçesinde hissedildi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR