İmza Atmam Dedi CHP'lilerden Dayak Yedi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi personeli Kemal Kanal İstanbul'u destekleyip iptali için imza atmayınca belediye işçisi dayak yedi.

İmza Atmam Dedi CHP'lilerden Dayak Yedi

İmza Atmam Dedi CHP'lilerden Dayak Yedi

Kanal İstanbul'a CHP'e içersinden destek artıyor. Parti bünyesinde bu kişiler hedef haline gelirken, son yaşanan elzem olay vicdanların köreldiğini gösterdi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesinde çalışan bir kişi, Kanal İstanbul Projesi Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Raporu'na itiraz amacıyla CHP Tepebaşı İlçe Başkanlığınca düzenlenen imza kampanyasına destek vermek istemediği için stant görevlileri tarafından darbedildiği iddiasıyla polise başvurarak şikayetçi oldu.

Eskişehir'in merkez Odunpazarı ilçesi Doktorlar Caddesi'nde dün CHP Tepebaşı İlçe Başkanlığınca Kanal İstanbul Projesi ÇED Raporu'na itiraz için imza kampanyası amacıyla stant kuruldu.

İddiaya göre, Büyükşehir Belediyesi çalışanı Kemal Şahin (36) ile stant görevlileri arasında imza kampanyasına destek vermek istemediği için tartışma yaşandı. Şahin, çıkan arbedede darbedildiğini öne sürdü. Tarafların birbirinden şikayetçi olması üzerine Şahin ile CHP Tepebaşı İlçe Teşkilatı üyeleri M.A. ve A.N. polis merkezine götürüldü. Taraflar, ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

Şahin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, yoldan geçtiği sırada stant görevlileri tarafından imza atmasının istendiğini iddia etti.

İMZA ATMADIĞIMDAN HEM DARBEDİLDİM HEM DE İŞİMDEN OLACAĞIM

İmza vermek istemediğini belirten Şahin, şöyle konuştu:

"Ben parti ayrımı yapmadan, devlete millete bağlı bir vatandaşım. 'Devletimiz yol yaptı, köprü yaptı, kanal da yapsın bunda ne var' diye tepki gösterdim. 'Montunda belediyenin amblemi var, o amblem sana yakışmıyor' dediler. O sırada birisi görüntü çekiyordu. Bunun üzerine, 'Neden görüntü çekiyorsunuz, beni işimden etmek mi istiyorsunuz' dedim. İmza atmadığımdan hem darbedildim hem de işimden olacağım. Hastaneye gittim, darp raporu aldım. Boynumda sargı var. Bu olaydan sonra iş yerimden arayıp belediyeye çağırdılar, hakkımda bir tutanak olduğunu söylediler. Sebebini sorunca da üniforma ile çarşıda gezerken standa saldırdığımı belirttiler. Avukatımla görüşeceğimi söyleyerek tutanağı imzalamadım. Bir sebebe bağlayarak işime son verecekler diye korkuyorum."

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın

 

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri