Hakkari'de PKK Mühimmatına Ağır Darbe!

Hakkari'de terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda 6 sığınakta patlayıcı düzenekleri, mühimmat ve yaşam malzemeleri bulundu.

Hakkari'de PKK Mühimmatına Ağır Darbe!

Hakkari'de terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda 6 sığınakta patlayıcı düzenekleri, mühimmat ve yaşam malzemeleri bulundu.

Valilikten aktarılan açıklamaya göre, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü görevlilerince PKK/KCK bölücü terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik yürütülen çalışmaların devam ettirildiği bildirildi.

İl merkezine bağlı Akkuş köyü ve Yüksekova ilçesinin Kısıklı köyü kırsalında başlatıla arama çalışmaları esnasında 6 sığınağın bulunduğuna yönelik aktarılan açıklamada, şunlar dile getirildi:

''Sığınaklarda yapılan aramada 87 bixi mühimmatı, 5 el yapımı patlayıcı yapımında kullanılmak üzere hazırlanmış roket başlığı, 6 el yapımı patlayıcı düzeneği, 30 kilogram amonyum nitrat, telsiz, 2 termal şemsiye, 375 metre kablo, 13 fünye, 2 koli bandı, 6 büyük tüp, çok miktarda muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilmiştir. Konu ile ilgili adli tahkikat devam etmektedir.''

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR