Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, gerçekleştirdiği basın açıklamasıbda, kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilmesine ilişkin konuştu.

"PARTİDE DAVA ADAMLIĞI YOK, KOLTUK ADAMLIĞI VAR"

CHP Genel Merkezi’nde Parti Meclisi’nin (PM) aldığı kararla alakalı konuşan Erol "Daha bir hafta geçmemişken genel merkezimiz seçim sonuçlarını değerlendirmek yerine, Türkiye’nin yeni bir rejime geçişini değerlendirmek yerine yalnızca bir milletvekilinin ihracı için parti meclisi toplanıyor. Toplanmasındaki niyeti, tekelleşen bir genel merkezde siyasetin olduğunu, koltuk adamlığının olduğunu, dava adamlığının olmadığını söylemek istedim" şeklinde konuştu.

"EĞER KOLTUK ADAMI OLSAYDIM, RİSKLİ BÖLGELERDE VEKİL OLMAZDIM"

41 yıldır milletvekili seçilmeyen Elazığ’da oyları yüzde 100 artırdıklarını ifade eden Milletvekili Erol, "Elazığ’da oy oranımız 19 bindi. Şu anda ise 38 binin üstünde oyumuz var. Ben koltuk adamı değil, dava adamıyım. Eğer koltuk adamı olsaydım bugün genel merkezi yönetenler gibi riski bölgelerde milletvekili olmazdım’’ şeklinde konuştu.

CHP’li Gürsel Erol  ‘’Ankara, İstanbul ve İzmir’den yalnızca milletvekili olmanın mücadelesini verirdim. Ben dava adamıyım. CHP’nin değerlerini, Mustafa Kemal Atatürk’ün değerleri ile bütünleştirmektir. Bu ülkenin yönetimine, Atatürk’ün devlet anlayışını, cumhuriyet anlayışını yerleştirmektir. Ama görüyoruz ki koltuk adamı olanlar bugün Ankara’da ve ben bugün halk adamı olarak halen Elazığ’dayım. Aramızdaki fark bu" diye konuştu.

"KOLTUKLARINI KORUMAKTAN BAŞKA BİR ŞEY DÜŞÜNMÜYORLAR"

CHP’nin gerçeklerine ve değerlerine dönmesi gerektiğini belirten Gürsel Erol, partisinin yönetimine dair eleştirellerine devam etti. CHP’li Erol, "Dokuz dönemdir kaybedilen seçimin sonucuna rağmen eğer insanlar yerini muhafaza ediyorsa ve iki dönemdir milletvekili çıkaramayan bir ilden gidip de milletvekili olunuyorsa bunu herkesin vicdanına sunuyorum. Koltuk adamı kimin olup olmadığını herkes kıyaslamalı. Ayrıca bu parti kendi gerçeklerine ve değerlerine dönmelidir. Muharrem İnce bunun en güzel örneğidir’’ şeklinde konuştu

"KORKAKLARIN YARIN NEREDE OLDUĞUNU GÖRECEĞİZ"

CHP’nin bu yönetim anlayışıyla ve kadroyla hiçbir zaman iktidar olamayacağının altını çizen Gürsel Erol, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:

"İnsanların hayalleriyle, umutlarıyla ve gelecekleriyle oynamayın. Üç, beş belediye başkanını belirlemek için, koltuklarınızı belirlemek için Türkiye’nin yönetiminden elinizi ayağınızı çekemezsiniz. Ben Cumhuriyet Halk Partiliyim. Kimlik kayıtlarında CHP’li olmasam bile ben CHP’liyim. Siz yönetici olduğunuz halde CHP’li değilsiniz’’ diyen Gürsel Erol ‘’Biz mücadele adamıyız. O korkaklar yarın biz oraya geldiğimizde, biz oraya başı dik gideceğiz ama onların, yarın nerede olduğunu hep birlikte göreceğiz" şeklinde konuştu.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.