Fransa'da Camiye Saldırı

Fransa'nın Chateaudun kentinde, İslam Toplumu Milli Görüş'e (CİMG) bağlı camiye kundaklama girişiminde bulunuldu.

Fransa'da Camiye Saldırı

CİMG Genel Sekreteri Fatih Sarıkır, yazılı açıklamasında, kimliği belirlenemeyen bir kişi tarafından Chateaudun'da camiye bidonla benzin dökülerek yangın çıkarıldığını belirtti. 

Yangının büyümeden kendiliğinden söndüğünü ifade eden Sarıkır, camide hasar oluştuğunu kaydetti.Cami yetkililerinin şikayette bulunduğunu belirten Sarıkır, Fransız polisinin camiye gelerek incemelerde bulunduğunu aktardı.

Polisten yapılan açıklamada da olayın kundaklama girişimi olarak değerlendirildiğini ve açılan soruşturma kapsamında camiye ait kameranın kayıtlarının inceleneceği belirtildi.

'TANSİYON ARTIYOR'

Geçtiğimiz hafta Fransa'da yayın yapan sözde mizah dergisi Charlie Hebdo'nun Hz. Muhammed'i ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef almasının ardından birçok islam ülkesinde, karikatürleri savunan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron şiddetli bir şekilde protesto edilmişti. 

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Fransa'ya boykot çağrısı yapmıştı.

'KARİKATÜRLERİ DESTEKLEMİYORMUŞ'

Birçok uluslararası meselede Türkiye ve İslam karşıtlığı yapan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, tepkilerden korkmuş olacak ki,  bugün yaptığı açıklamada karikatürleri desteklemediğini söyledi.

 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR