Doğu Perinçek'ten Deniz Gezmiş ve Mahir Çayan İddiası

Doğu Perinçek, Deniz Gezmiş ve Mahir Çayan'a yönelik daha önce duyulmayan bir iddiada bulundu. 

Doğu Perinçek'ten Deniz Gezmiş ve Mahir Çayan İddiası

Doğu Perinçek'ten Deniz Gezmiş ve Mahir Çayan İddiası

PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın elinden çiçek alırken fotoğrafı olan Doğu Perinçek, bu kez de idam cezasıyla yargılanan Deniz Gezmiş'e yönelik açıklamalarıyla gündemi salladı.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in hayatının özetlendiği bir belgeselde Deniz Gezmiş ve Mahir Çayan hakkında dikkat çeken ifadeler yer aldı.

140 Journos, Doğu Perinçek'in yaşamının yer aldığı bir belgesel hazırladı.

''Kımen İktidar'' isimli söz konusu belgeselde, Perinçek’in Deniz Gezmiş ve Mahir Çayan hakkında söyledikleri ve Rusya analizinin ardından söylediği ''Biraz kapasana kamerayı'' sözleri dikkat çekti.

Milli Demokratik Devrimi savunucularından olan Türkiye İşçi Partisi’nden tasfiye edilmeye başlandığını ve bunun büyük bir infial yaratarak herkesin kendi etraflarında toplanmaya başladığını dile getiren Doğu Perinçek, 70’li senelerle beraber silahlı mücadelenin tartışılmaya başlandığını, Mihri Belli’nin ise bunun yanlış olduğunu bildiği halde Deniz Gezmiş ve Mahir Çayan gibi isimleri ‘idare ettiğini’ bildirerek, ''Genç çocuklar dolduruşa geldi. Denizler, Mahirler falan dolduruşa geldi. ‘Silahlı mücadeleyi hemen başlatacağız’ falan. Hem teorik birikimim var, biraz da yaşça Deniz’den, Mahir’den falan büyüğüm. Hepsinin kulağını çektim yani…'' ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR