Depremde Boğularak Ölen Kişinin Trajik Ölüm Nedeni Ortaya Çıktı

AFAD'ın açıkladığı verilere göre İzmir'de bugün gerçekleşen depremde 1'i boğulmak üzere toplam 17 kişi yaşamını yitirdi.

Depremde Boğularak Ölen Kişinin Trajik Ölüm Nedeni Ortaya Çıktı

İzmir Seferihisar'da bugün gerçekleşen depremde boğularak ölen kişinin nasıl öldüğü merak konusuydu.

İzmir’deki 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından Sığacık’ta denizin yükselmesiyle birlikte kale içinde bulunan dükkandaki, lokanta ve tezgahların bulunduğu yer ile Teos Caddesi’ni su basmıştı. Sığacık Mahallesi Muhtarı Yaşar Keleş, tekerlekli sandalyedeki bir kişinin deniz yükseldiği sırada su altında kalarak hayatını kaybettiğini açıkladı.

Gerçekleşen ölümle ilgili olarak Sığacık Mahallesi Muhtarı Yaşar Keleş,'Bizim mahallede teyzemiz, elinde büyüdük sayılır. Tekerlekli sandalyedeydi. Deprem olunca evden tekerli sandalyeyle çıkardılar. O an deniz geldi, herkes panik içerisindeydi, onun da tekerlekli sandalyesi devrildi. Koşturduk, kaldırdık, kurtardık ama su yutunca kurtaramadık.

Tsunami oldu, herkes can derdinde, bir boy deniz oldu. Onu sonradan bulduk kaldırdık ama kurtaramadık. İki tane oğlum onu kurtardı sudan. Biz kurtardıktan sonra bir müddet nefes alıyordu, ambulansı aradık ama gelemedi, nasıl gelsin ambulans, her taraf deniz içinde. Kollarımızda öldü. Ambulans gelemedi, denizin içinde kaldık. Suyun gelmesi ve geri çekilmesi neredeyse yarım saat sürdü. Başka suya kapılan da oldu ama ölmedi. Hala su çekiliyor, geri geliyor.' dedi.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR