Cumhurbaşkanı Erdoğan Japonya Ve Çin'i Ziyaret Edecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14'üncü G20 Liderler Zirvesi'ne katılmak amacıyla Japonya'yı ziyaret edecek, sonrasında ise Çin Halk Cumhuriyeti'ne gidecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan Japonya Ve Çin'i Ziyaret Edecek

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14'üncü düzenlenen G20 Liderler Zirvesi'ne katılmak için Japonya'ya gidecek, sonrasında ise Çin Halk Cumhuriyeti'ne resmi ziyarette bulunacak.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Türkiye'nin ulusal çıkarları ve küresel barış için stratejik platformları değerlendirmeye, her ülke ile siyasi, ekonomik ve kültürel ilişkileri ilerletmeye çalıştığını belirtti.,.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, 28-29 Haziran'da Dönem Başkanı Japonya'nın ev sahipliğinde Osaka'da gerçekleşek olan 14'üncü G20 Liderler Zirvesi'ne katılım sağlayacak.

DÜNYA GÜNDEMİ MESELELERİ ELE ALINACAK  

Küresel ekonomik istikrarın temin ve teşviki hedefiyle gayriresmi bir görüş alışverişi ortamının sağlanması amacıyla kurulan G20'nin dönem başkanlığını Japonya yürütüyor. G20 Zirvesi'nde büyüme, altyapı, uluslararası finansal mimari, mali düzenlemeler, yolsuzlukla mücadele, kalkınma, istihdam, ticaret ve yatırım, kaynak verimliliği ve deniz plastik çöpleri ile dijital ekonomi, sağlık, tarım, enerji, iklim değişikliği ve yolsuzlukla mücadele gibi gündem meseleleri görüşülecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, zirve dahilindeki oturumlarda G20 liderleriyle görüşmesi, katılımcı bazı devlet ve hükümet başkanları ve uluslararası örgüt temsilcileriyle ikili görüşmeler düzenlemesi bekleniyor.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR