Bakan Çavuşoğlu'ndan ABD Açıklaması

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Makedonya Dışişleri Bakanı Nikola Dimitrov ile beraber basın toplantısı gerçekleştirdi.

Bakan Çavuşoğlu'ndan ABD Açıklaması

Bakan Çavuşoğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

'FETÖ Makedonya'yla da ilişkilerimizi zehirlemeye çalışıyor.'

MÜNBİÇ'TEKİ PATLAMAYLA İLGİLİ

ÇAvuşoğlu geçtiğimiz gün Münbiç'te meydana gelen patlama ile ilgili olarak, 'Terör Suriye'de başından beri var. Terör örgütleri bizim kararlılığımızı da etkilememeli.' ifadelerini kullandı.

SURİYE'DE GÜVENLİ BÖLGE: ABD İLE KONUŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

'Trump'ın bahsettiği güvenli bölge konusu Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Suriye krizinin başından bu yana dile getirdiği bir konu. ABD tarafı ile görüşmelerimizi sürdüreceğiz. Güvenli bölge Suriye'nin kuzeyinde istikrar için önemli. İstikrar, Suriyeliler'in dönmesi, terörle mücadelede önemli. ABD ile görüşmeye devam edeceğiz.'

PATRIOT ALIMI

Bakan Çavuşoğlu açıklamalarına,'ABD'den gelen heyetlerin tekliflerini aldık. Bizim için önemli alan ne zaman teslim edileceği. S-400'leri aldık ama daha fazlasına ihtiyacımız var. Teslim süresi ve fiyat önemli.

Savunma alanında ortak üretim ve teknoloji transferi kriterimizdir.

Makedonya Dışişleri Bakanı Nikola Dimitrov'un konuşmasından satır başları;

Makedonya teröre karşı savaşta Türkiye'nin yanında yer alıyor. İli ülke arasında ekonomik iş birliğinin daha da artırılması gerektiğini düşünüyorum' diyerek devam etti.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri