Albayrak: Üniversite Hastanelerinde de Performans Ödemelerini 3 Ay Tavandan Yapacağız

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Üniversite hastanelerinde de performans ödemelerini 3 ay tavandan yapacağız. Bu kapsamda 1,2 milyar liralık bir ek destek sağlayacağız." ifadelerine yer verdi.

 Albayrak: Üniversite Hastanelerinde de Performans Ödemelerini 3 Ay Tavandan Yapacağız

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, üniversite hastanelerindeki çalışanlara da performans ödemelerini 3 ay tavandan yapacaklarını ifade ederek, bu kapsamda 1,2 milyar liralık bir ek destek sağlayacaklarını işaret etti.

Berat Albayrak, sosyal medya platformu Twitter hesabından üzerinden yapmış olduğu açıklamada, yeni tip coronavirüs ile mücadelede "kahraman" sağlık çalışanlarının taleplerinin öncelikleri olduğuna dikkati çekerek, "Üniversite hastanelerimizdeki çalışanlarımıza da performans ödemelerini 3 ay tavandan yapacağız. Bu kapsamda 1,2 milyar liralık bir ek destek sağlayacağız." sözlerine yer verdi.

Bakan Berat Albayrak, dün de Sağlık Bakanlığının talebi doğrultusunda tüm sağlık çalışanlarının performans ödemelerinin 3 ay üst tavandan yapılacağını ve bu kapsamda 4,5 milyar lira ek kaynak ayrıldığını ifade etmişti.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR