21 Ağustos 2019
  • Istanbul 26.11°
  • Ankara 20°
  • Izmir 26.11°
İmsak 04:38
Güneş 06:12
Öğle 13:12
İkindi 16:59
Akşam 20:03
Yatsı 21:31
BIST96.032
Dolar5,7228
Euro6,3513
Altın276,02

AK Partili Burhan Kuzu: Yeni Partilerin Kurulması CHP'yi İktidara Taşır

AK Parti'nin kurucu üyeleri arasında olan Burhan Kuzu, yeni parti kuracakları öne sürülen Abdullah Gül, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'na "geri dönün" çağrısı yaparak bu partilerin kurulmasının CHP'yi iktidara taşıyacağını söyledi.

AK Partili Burhan Kuzu: Yeni Partilerin Kurulması CHP'yi İktidara Taşır

AK Partili Burhan Kuzu: Yeni Partilerin Kurulması CHP'yi İktidara Taşır

AK Parti'nin kurucu üyeleri arasında olan ve 4 dönem üst üste milletvekilliği yapan Burhan Kuzu, yeni parti kuracakları öne sürülen 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski Bakan Ali Babacan ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'na "geri dönün" çağrısını tekrarladı. Kuzu, kurulacak bu partilerin CHP'yi de iktidara taşıyacağını sözlerine ekledi.

Burhan Kuzu, Onuncu Köy'de Çağlar Cilara'nın sorularını cevapladı. Üç kişiye de tepki gösteren Kuzu, "Bu partilerin kurulması CHP'yi iktidara taşır. Bu halka bunu görecek. Bu partileri daha çok sol kanallar pohpohluyor. Ben bunu böyle görüyorum. Bu CHP'nin işine yarar." sözlerini kullandı.

"GELİN BERABER ÇALIŞALIM"

"Biz onlara çağrıda bulunduk" açıklamasını yaptı Burhan Kuzu, "Gelin birlikte çalışalım. Bizim de hatamız olabilir, insan hâli gayet doğaldır. Bir problem varsa gelin beraber sil baştan yapalım." sözlerini kullandı.

BAŞARIDA ERDOĞAN'IN PAYINI VURGULADI

Yeni parti kuracağı iddia edilen Gül, Davutoğlu ve Babacan'ın bugünkü konumlarına Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sayesinde geldiğini ifade eden Kuzu, "Hiçbiri müstakilen gelemezler. Parti kursunlar gelsinler bakalım. Gelebiliyorlar mı?" dedi.

Son Dakika Gündem Haberleri için şağaı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri