Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Hemen hemen çoğu insanın muzdarip olduğu göz altı morluklarının nasıl geçeceği araştırılıyor. Göz altı morlukları, yüzün yorgun ve enerjisiz görünmesine neden olur. Peki göz altı morlukları nasıl geçer? Göz altı morluklarını geçirme yöntemleri neler?

27.01.2021-16:13 - (Son Güncelleme: 27.01.2021-16:13)Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Göz altı morlukları çoğu insanda görülen cilt pigmentasyonu sorunlarından biridir. Bu morluklar kişinin daha yaşlı, yorgun ve halsiz görünmesine yol açar. Bu durumda rahatsızlık duyan kişiler çeşitli kür ve makyajlarla göz altı morluklarından kurtulmak ister fakat bu yöntemler kalıcı fayda sağlamaz. 

Peki göz altı morlukları nasıl geçer? Göz altı morluklarından kalıcı olarak kurtulmak mümkün mü?

GÖZ ALTI MORLUKLARI NEDEN OLUŞUR?

Göz altı morluklarının oluşmasının altında yatan sebepler çeşitlidir. Ancak ilerleyen yaşın da etkisinden dolayı vücudun hemen her yerinde etkisini gösteren kas, yağ ve kemik kaybı göz çevresinde de meydana gelir. İncelen yağ tabakası göz altı morluğunu belirgin hale getirebilir. 

Öte yandan genetik faktörler de en yaygın sebepler arasındadır. Peki göz altı morlukları nasıl geçer?

GÖZ ALTI MORLUKLARINI NASIL GEÇİREBİLİRİZ?

Göz altı morluklarını geçirme yöntemleri neler? 

Lazer: Lazer yöntemi sayesinde cilt rengi düzelir ve morluklara neden olan kan damarlarının görüntüsü normal cilt renginde görünür.

Kimyasal peeling: Lazer teknolojileri ile uygulanan kimyasal peeling işlemi, problem yaşanan alanda kolajen seviyesinin artmasını sağlayarak genel cilt kalitesinin iyileşmesini sağlarken göz altı morluklarının da giderilmesini destekler.

Yağ transferi: Yağ transferi de uygulanan bir diğer yöntemdir. Kişinin kendi vücudundan alınan yağ, kök hücre ile zenginleştirilerek yağ enjeksiyonu göz altı morluğu tedavisinde kullanılabilir.

Cerrahi operasyon: Göz altı morlukları nasıl geçer sorusunun bir diğer yanıtı da cerrahi yaklaşımdır. Cerrahi operasyon ile göz çevresi yeniden yapılandırılır ve canlandırılır.

Tercih edeceğiniz yöntem hangisi olursa olsun alanında uzman kişilerden tedavi görmekte fayda var.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR