Fransa'da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Macron'un Görüşeceği İddiası Gündemde

L'opinion önümüzdeki hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un görüşeceği iddiasında bulundu.

24.02.2021-17:50 - (Son Güncelleme: 24.02.2021-17:50)Fransa'da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Macron'un Görüşeceği İddiası Gündemde

Fransız günlük gazetesi L’opinion, önümüzdeki hafta Salı günü Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın görüşme gerçekleştireceğini yazdı.

Gazete, ''Aldığımız bilgilere göre Emmanuel Macron ile Recep Tayyip Erdoğan'ın önümüzdeki Salı günü telefon veya video konferans yoluyla görüşmesi bekleniyor. Bu görüşme, aylarca artan gerilimin ardından Fransa ile Türkiye arasındaki ilişkilerde bir yatıştırma işareti olabilir'' dedi. 

İKİ LİDER ARASINDA GERİLİM

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın daha önce Macron'un açıklamalarına dair yaptığı açıklamalarla tansiyon yükselmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Macron ile Fransa çok çok tehlikeli bir dönemi yaşıyor. Temennim odur ki bir an önce Macron belasından Fransa kurtulsun'' şeklinde açıklamada bulunmuş, Macton bunun üzerine, ''Kişileri doğrudan hedef alan açıklamalara cevap vermiyorum'' ifade ederek Fransa'nın yurt dışında eleştirildiğini kaydeden Macron, ''Yakın dönemde bizim kadar ifade özgürlüğünü savunan ülke olmadı'' dedi.

Macron, ''Erdoğan'ın Türkiye'sine karşı ifade özgürlüğünü yeteri kadar savunmadık. Erdoğan'ı ve hükümeti halkından ayırıyorum. Türk halkı, büyük özgürlük halkıdır'' açıklamasında bulunurken, ülkede ''İslamcı ideolojiyle'' mücadele etmek istediklerini savunmuştu.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR