Unutulan Paralar 5 Senede 243 Milyon Lirayı Geçti!

Milli Piyango'nun yılbaşı özel çekilişinde tam biletin sahibi 70 milyon liralık ikramiyesini henüz parasını almazken, bu hal unutulan ikramiyeleri ve bu ikramiyelere ne olduğu sorusunu akıllara getirdi.

Unutulan Paralar 5 Senede 243 Milyon Lirayı Geçti!

Milli Piyango'nun yılbaşı özel çekilişinde tam biletin sahibi 70 milyon liralık ikramiyesini henüz parasını almazken, bu hal unutulan ikramiyeleri ve bu ikramiyelere ne olduğu sorusunu akıllara getirdi. Alınmadığı için zaman aşımına uğrayan ikramiyelerin tutarı geçtiğimiz sene 60 milyon lira, 5 senede ise 243,4 milyon liraya ulaştı.

BİR SENEDE 60 MİLYON 118 BİN 508 TL

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği şans oyunlarında ikramiyeler, çekiliş gününden sonra bir senelik zaman aşımına uğruyor. Buna göre, Piyango, Hemen Kazan ile sayısal oyunlarda zamanında alınmayan ve zaman aşımına uğrayan ikramiyelerin 5 senedeki toplam tutarı 243 milyon 428 bin 545 lira oldu. Sadece geçtiğimiz sene zaman aşımına uğrayan ikramiyelerin tutarı toplamda 60 milyon 118 bin 508 lirayı buldu.

ALINMAYAN İKRAMİYELER NE OLUYOR?

Zamanında alınmayan ve zaman aşımına uğrayan ikramiye tutarları, Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü'nce Hazine ve Maliye Bakanlığına geçiyor. Bu tutarlar, savunma sanayisi, çocuk esirgeme hizmetleri, Türkiye'nin tanıtımı, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu ile olimpiyat oyunlarına hazırlık için kaynak olarak faydalanılıyor.

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Ekonomi Haberleri