Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı olayında yeni gelişme! Suudi Arabistan destekli Eş-Şark el-Avsat gazetesi yazarlarından Filistinli Rabi el-Medhun, Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi nedeniyle çalıştığı kurumdan istifa etti.

Medhun, sosyal medya sayfasından "Kaşıkçı beni emekliliğe sevk ediyor" başlığıyla yaptığı açıklamada, "Çoğunluğunu Filistin meselesi sorumlusu olarak geçirdiğim 18 yılın ardından bugün, Londra'daki Eş-Şark el-Avsat gazetesindeki görevimden istifa ettim." açıklamasını yaptı. Meslek hayatını dostları ve iş arkadaşlarıyla 8 ay sonra yapmayı planladığı bir kutlamayla noktalamayı hayal ettiğini belirten Medhun, 2 Ekim'de meydana gelen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı olayınınj her şeye son verdiğini vurguladı.

"Sakin ve huzurlu bir emekliliğe hazırlanırken her şey altüst oldu. Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi, şok edici, korkunç, acı verici, çirkin ve benzeri görülmemiş bir şeydi." sözlerine değinen Medhun, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesini planlayan ya da buna ortak olanların işlediği suçla orantılı olarak cezalandırılmayı hak ettiğinin altını çizdi.

Gazete yetkilileri, Medhun'un istifasıyla ilgili henüz açıklama yapmadı. Gazete henüz konuyla alakalı suskunluğunu bozmadı.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın.