Medine'de Cemal Kaşıkçı İçin Cenaze Namazı Kılındı!

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı için Medine'deki Mescid-i Nebevi'de sabah namazını müteakip gıyabi cenaze namazı kılındı. Cuma namazından sonra da Mekke'deki Mescid-i Haram'da gıyabi cenaze namazları kılınacak.

Medine'de Cemal Kaşıkçı İçin Cenaze Namazı Kılındı!

Sosyal medya hesaplarında Mescid-i Nebevi imamının, sabah namazından onra 'merhum kişiler, bir çocuk ve gaip kişi' niyetine namaz kıldırdığı görüntüleri yayıldı.

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın oğlu Salah Kaşıkçı, dün Twitter hesabından yaptığı açıklamada, babası için bugün sabah namazını müteakip Medine'deki Mescid-i Nebevi'de, cuma namazından sonra da Mekke'deki Mescid-i Haram'da gıyabi cenaze namazları kılınacağını haber vermişti.

SUUDİ ARABİSTAN'DAN İTİRAFLAR GELMİŞTİ

Salah daha önce yaptığı açıklamada da babası için taziyelerin, cumadan pazar gününe kadar Cidde'deki evinde kabul edileceğini ifade etmişti. Kaşıkçı ailesinin taziye ve gıyabi cenaze namazı açıklamaları, Suudi Arabistan Başsavcı Sözcüsü Şelan eş-Şelan'ın cinayet soruşturmasına yönelik başkent Riyad'da dün gerçekleştirdiği basın toplantısından sonra yapıldı.

Sözcü Şelan basın toplantısında, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesiyle alakalı soruşturma sonuçlarını paylaşarak, 'Kaşıkçı'nın cesedi, konsoloslukta parçalanarak dışarı çıkarıldı' açıklamasında bulunmuştu.

Kaşıkçı'yı öldüren ekibi kurma emrini eski İstihbarat Başkan Yardımcısı Ahmed el-Asiri'nin verdiğini, öldürme talimatının ise ekibin başkanı tarafından verildiğini dile getiren Şelan, 'Kaşıkçı'nın öldürülmesi olayında 5 kişinin idamı istendi' demişti.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR