17 Temmuz 2019
  • Istanbul 23.89°
  • Ankara 21.11°
  • Izmir 22.78°
İmsak 03:46
Güneş 05:39
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:41
Yatsı 22:26
BIST98.028
Dolar5,7199
Euro6,4216
Altın258,51

Macaristan’dan Fransız Bakana Tepki

Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto, Macaristan Hükümetini eleştiren Fransa’nın Avrupa Birliği Bakanı Nathalie Loiseau’ya tepki gösterdi.

Macaristan’dan Fransız Bakana Tepki

Edinilen bilgilere göre Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto yaptığı açıklamada Fransa’nın Macaristan hükümetini, eleştiren Fransa’nın Avrupa Birliği Bakanın Nathalie Loiseau’ya tepki gösterdi. Bakan Szijjarto yaptığı açıklamada,  Fransız bakanın Macaristan’ı açık bir şekilde aşağıladığını belirtirken Macaristan hükümetinin tüm gücüyle ülke güvenliğini korumaya devam edeceğini ve geri adım atılmayacağını söyledi. Açıklamanın devamında, ülkede ki son 3 seçimde Victor Orban’ı ve hükümetini seçtiğini hatırlatarak Fransız bakanın Macarlara saygı duymadı ve Macarların verdiği kararı kabullenemediğini belirtti. Bakan Szijjarto konuşmasının devamında Macar hükümetinin geri çekilmeyeceğini karşı taraf ne kadar güçlü olursa olsun tüm güçleriyle Macaristan’ı koruyacaklarını ve Macaristan’ın Frasanın sömürgesi olmadığını vurguladı.

Fransan’ın Avrupa Birliği Bakanı Loiseau, yaptığı bir açıklamada, Macaristan'ın yanlış yolda yürüdüğünü, Avrupa'daki radikallerin durdurulması gerektiğini belirtmiş ve Macar hükümetine karşı tarihi bir mücadelenin verilmesi gerektiğini söylemişti.

 

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Dünya Haberleri