Doğu Karadeniz‘de Kuvvetli Rüzgar ve Fırtınaya Dikkat!

Doğu Karadeniz Bölgesinde hızı saatte 80- 100 kilometreyi bulabilecek kuvvetli rüzgâr ve fırtınaya karşı meteorolojik uyarıda bulunuldu.

25.12.2019-11:36 - (Son Güncelleme: 25.12.2019-11:33)Doğu Karadeniz‘de Kuvvetli Rüzgar ve Fırtınaya Dikkat!
Meteoroloji 11. Bölge Müdürlüğü ekiplerince yapılan son değerlendirmelere göre, Doğu Karadeniz Bölgesinde güney yönlerden kuvvetli rüzgar ve fırtına (60-80 km/saat),yüksek ve dağlık kesimlerde kuvvetli fırtına (100 km/saat üzeri) bekleniyor. Beklenen kuvvetli rüzgar ve fırtınanın oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, soba ve doğal gaz kaynaklı zehirlenmeler, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır uyarısında bulunuldu.

“BAYBURT'TA YAĞMURLA KARIŞIK KAR YAĞIŞI BEKLENİLİYOR”

Bunun yanı sıra Meteoroloji 11. Bölge Müdürlüğü ekiplerince yapılan son değerlendirmelere göre, Doğu Karadeniz Bölgesinde hava çok bulutlu geçecek. İç ve yüksek kesimlerde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus hadisesi bekleniyor.

Yağmurla karışık kar yağışı beklendiği Bayburt'ta gece en düşük hava sıcaklığı eksi 1 derece, Demirözü'nde eksi 2 ve Aydıntepe ilçesinde ise eksi 3 derece olarak ölçüldü.

Kar kalınlığının 4 santimetre olduğu Kop Kayak Merkezinde de en düşük hava sıcaklığı eksi 7 derece oldu.

Son Dakika Gündem Haberleriiçin aşağı kaydırın.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR