Beyoğlu Belediyesi'nin 'Evde Kal' Sergisi Sanatseverlerle

Beyoğlu Belediyesi'nin fotoğrafçılık atölyesine katılan öğrencilerin hazırladığı "Evde Kal" sergisi dijital olarak sanatseverlerle buluştu.

03.04.2020-16:39 - (Son Güncelleme: 03.04.2020-16:24)Beyoğlu Belediyesi'nin 'Evde Kal' Sergisi Sanatseverlerle

Beyoğlu Belediyesi, coranavirüs salgını nedeniyle "Evde Kal" çağrısına uyarak evlerinden çıkmayan sanatseverleri “Evde Kal Beyoğlu Dijital Fotoğraf Sergisi” ile buluşturdu.

Atölyeye katılan 28 kursiyer, Türkiye'de ilk coronavirüs vakasının görüldüğü 11 Mart'tan bu yana fotoğraf çekmeyi bırakmayarak, tedbirler kapsamında evde kalınan süreçte yakın çevresini fotoğraf çekti.

Fotoğrafçı Timur Tahmaz tarafından online olarak verilen dijital eğitimler sonunda, objektiflere yansıyan fotoğraflar arasında sokak yerine antrede seksek oynayan çocuklar, berbere dönüşen salonlar, antrenmanlarına evde devam eden sporcular, mesafeyi koruyarak kapıda karşılıklı çay içen komşular ve bu zor günlerin geride kalması için dua eden dedeler, nineler bulunuyor.

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, evlerinde kalarak zor günlerde kurslara devam eden ve bu güzel karelerin ortaya çıkmasını sağlayan fotoğraf tutkunlarına teşekkür etti.

Yıldız, Beyoğlu Belediyesi olarak ilk kez dijital sergi düzenlemekten büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek, "Bu salgını yenmek için sosyal izolasyon önemli. Evde kalmaya, fotoğraf çekmeye devam." çağrısında bulundu.

Toplam 40 fotoğrafın yer aldığı sergi, "www.beyoglu.bel.tr" adresinden ziyaret edilebiliyor.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal