Masa Tenisinde Hedef, Tokyo 2020!

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Fatih Karaca, masa tenisi milli takımlarının 2020 hedefleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Masa Tenisinde Hedef, Tokyo 2020!

Masa Tenisinde Hedef, Tokyo 2020!

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Fatih Karaca, kadınlarda ve erkeklerde en az birer tane kota alarak 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'na dahil olmayı planladıklarını aktardı.

Olimpiyat yılı olması nedeniyle masa tenisi milli ekiplerinin yoğun programının olduğunu vurgulayan Karaca, şöyle konuştu:

"2020'ye Fransa'nın Metz kentinde Fransa ve Hırvatistan ile yaptığımız ortak kampla başladık. Kampa kadın milli sporcularımızdan Sibel Altınkaya, Ece Haraç ve Özge Yılmaz katıldı." dedi.

"Şubatta ilk ciddi sınavımızı, Kadın ve Erkek A Milli Takımlarımızdaki olimpik sporcular İbrahim Gündüz, Talha Yiğenler, Sibel Altınkaya ve Özge Yılmaz'ın katılacağı Uluslararası Masa Tenisi Federasyonu (ITTF) Dünya Turu ilk ayağı Macaristan Açık Turnuvası ile vereceğiz." 

"Geleceğe yatırım yapıyoruz"

"Federasyonumuz geleceğe yatırım yapmaya devam ediyor. Türkiye şampiyonalarında başarılı olan 2008 ve 2009 doğumlu 4 sporcumuzu Avrupa Masa Tenisi Birliğinin (ETTU) Lüksemburg'da yapacağı performans kampına göndereceğiz. Muhammed Ali Atakul, Elif Sude Çetin, Mustafa Nebhan ve Büşra Demir gelecek vadeden sporcularımız. Federasyonumuz tüm kategorilerdeki milli sporcularımızın gelişimi ve dünya sıralamalarındaki yerlerini geliştirmeleri için tüm imkanlarını kullanıyor."

"2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları için nisanda Moskova'da Avrupa kıta elemeleri ve mayısta da Katar'da dünya elemelerine katılacağız. Bu kota maçlarına kadar olimpik havuzdaki A Milli Takım sporcularımız ITTF Açık Turnuvalarına katılmaya devam edecek. Hedefimiz kadınlarda ve erkeklerde en az birer kota kazanmak, 2 sporcumuzla olimpiyatlara katılmak."

Son Dakika Spor Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Spor Haberleri