VAR Muhabbetleri Çam Sakızı Gibi!

Spor yorumcusu Oğuz Dizer, Galatasaray ile Kasımpaşa arasında oynanan karşılaşmayı değerlendirdi.

VAR Muhabbetleri Çam Sakızı Gibi!

Spor yorumcusu Oğuz Dizer, Galatasaray ile Kasımpaşa arasında oynanan karşılaşmayı değerlendirdi.

İşte o açıklamalar:

Kasımpaşa’nın mevcut durumunu ‘zamazingo ayarlarını, aşırı kurcalama sorunu’ diye, ifade edebilirim! Devre arasında kadrodan 8 futbolcu ihraç edip 11 futbolcu ithal eden Kasımpaşa; Fuat Çapa ile düzineyi tamamladı. Tunus, Kongo, Çek, Belçika ve Avusturya’dan gelenler; Portekiz, Senegal ve Türk arkadaşları arasına karıştı.

Henüz 2020 Ocak ayında bir araya getirdiğin bu adamlara, bırak futbol taktik ve birliğini; bir arada damak tadı, yemek terbiyesi, masa adabını bile öğretemezsin bu kadar kısa zamanda! Çapa’nın sağlam zemine çapa atması, kolay gözükmüyor.

Galatasaray böylesi kritik dönemde, ancak bu kadar kebap bir rakip bulabilirdi ve buldu! 7-20- 41’de Meriah (k.k.) ve Adem Büyük ile 3 gol kazanıldı. Mariano etkinliği, Emre Akbaba şıklığı ve Adem Büyük büyüklüğü iz bıraktı. Bıraktı da Galatasaray yine beklediğimiz tempo ve futbolu yansıtamadı. Florya zamazingo ayarlarında da var mı acaba bir sıkıntı?

Kasımpaşa toplama değil, sağlığı ve takım olgusu yerli yerinde bir kadroyla, Galatasaray karşısında olsa acaba ne olurdu?

Adem Büyük. Attığı golde dar alanda attığı o nefis çalım, gençliğimi hatırlattı. Kısa mesafede sergilenen, böylesi sanatkâr hüneri tatbikine bayılır ama başaramaz topu ağlatırdım.

Kalkavan’ın VAR muhabbetlerini çam sakızı gibi uzatmayıp kısa kesmesi; sadece maçın değil, bu sezonun da olayıdır. Kutluyorum.

Hakemler, başkanlar, sürtüşmeler, Fenerbahçe, Trabzonspor falan-filan ve sert demeçler derken; talih kuşu yine Galatasaray’a gülecek! Konsantrasyon yani.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz